ua en ru

ГПУ оскаржить рішення суду про закриття кримінальної справи проти Кучми

Автор: RBC.UA
Генеральна прокуратура України (ГПУ) оскаржить закриття кримінальної справи проти екс-Президента України Леоніда Кучми Печерським районним судом м. Києва. Про це РБК-Україна заявив начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) оскаржить закриття кримінальної справи проти екс-Президента України Леоніда Кучми Печерським районним судом м. Києва. Про це РБК-Україна заявив начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

"Генеральна прокуратура має намір подати апеляцію на рішення Печерського суду щодо відміни постанови про порушення кримінальної справи проти Леоніди Кучми", - заявив Бойченко.

За його словами, апеляція буде подана в терміни, передбачені чинним законодавством.

Сам екс - Президент Леонід Кучма, як повідомляє прес-служба його адвокатів, наполягає на подальшому розслідуванні вбивства журналіста Григорія Гонгадзе.

"Я наполягаю на тому, щоб розслідування "касетного скандалу", пошук його замовників і істинних винуватців вбивства Георгія Гонгадзе Були продовжені. Зі свого боку я готовий зробити для цього все, що тільки може знадобитися від мене", -заявив Кучма.

Крім того другий Президент України впевнений, що "Лише знайшовши справжніх керівників цієї змови проти основ держави, Україна може довести всьому світові, що вона здатна захищати своїі нтереси".

Раніше суд задовольнив скаргу адвокатів екс-президента України Леоніда Кучми про незаконність порушення щодо нього кримінальної справи у зв'язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе. Таке рішення суд оголосив сьогодні.

Таким чином, Печерський районний суд Києва визнав незаконним і скасував постанову Генпрокуратури України про порушення кримінальної справи проти екс-Президента Кучми, який звинувачувався в причетності до вбивства опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе в 2000 р.

Відповідне рішення оголосила суддя Галина Супрун на засіданні 14 грудня.

"Скаргу адвокатів Сергія Ульянова і Віктора Петруненко на постанову першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна від 21 березня 2011 р. про порушення відносно Кучми кримінальної справи задовольнити. Постанову скасувати", - говориться в рішенні суду. Суд не знайшов достатніх підстав для порушення справи щодо екс-Президента.

Зокрема, суд погодився з аргументами адвокатів Кучми, які стверджували, що в контексті рішення Конституційного суду від 20 жовтня 2011 р. неможливо засновувати звинувачення на доказах, отриманих незаконним шляхом. Тому аудіозаписи, оприлюднені колишнім майором управління Держохорони Миколою Мельниченком, не можуть бути доказом та підставою для порушення кримінальної справи.

Раніше 15 листопада ц.р. адвокати екс-Президента Сергій Ульянов і Віктор Петруненко, подали скаргу до Печерського районного суду м. Києва про скасування постанови про порушення кримінальної справи, "у зв'язку з його безпідставністю".

"Сьогодні стало очевидним, що матеріали кримінальної справи містять безперечні докази невинності другого Президента України в інкримінованому йому перевищенні влади, нібито пов'язаному із загибеллю Георгія Гонгадзе. Леонід Данилович Кучма непричетний до трагічних подій з Гонгадзе", - говорилося в заяві адвокатів.

Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р., а в листопаді того ж року в Таращанському лісі під Києвом було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати репортерові. У вбивстві в 2008 р. були визнані винними троє співробітників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України.

Один з обвинувачених, колишній генерал МВС України Олексій Пукач, назвав імена замовників розправи над журналістом. За його словами, це екс-Президент України Кучма, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко і спікер українського парламенту Володимир Литвин.

Пукач був затриманий у липні 2009 р. в Житомирській області, а Кравченко застрелився 4 березня 2005 р., коли повинен був з'явитися на допит до Генпрокуратури у справі про вбивство журналіста.

Гонгадзе прославився жорсткою критикою адміністрації Кучми. Його вбивство опозиція використовувала як аргумент проти влади напередодні "помаранчевої революції". Однією з передвиборних обіцянок Віктора Ющенко стало ретельне розслідування вбивства Гонгадзе. Після приходу Ющенко до влади в честь журналіста була названа вулиця в Києві, а самому йому посмертно присвоєно звання Героя України.

Імена колишнього Президента країни і спікера Ради фігурують у цій справі у зв'язку з аудіоплівкою, на якій було записано розмову людей, чиї голоси схожі на голоси Кучми і Литвина. На магнітофонному запису обговорювалася можливість "розібратися" з Гонгадзе. Цей доказ був наданий колишнім охоронцем Кучми Мельниченко, який втік на Захід.

Кримінальну справу проти Кучми було порушено 21 березня 2011 р. Він підозрювався в перевищенні влади та наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, пов'язаних з убивством журналіста Гонгадзе.