ua en ru

Суд знову не виніс вирок корупціонеру від БПП

Суд знову не виніс вирок корупціонеру від БПП Схоже, йде свідоме затягування процесу
Бердянський міськсуд 22 вересня знову не виніс вирок голові міської організації "Блока Петра Порошенка" Віктору Цуканову, який ще 18 квітня 2014 року був заарештований за хабар. Схоже, йде свідоме затягування процесу.

Бердянський міськсуд 22 вересня знову не виніс вирок голові міської організації "Блока Петра Порошенка" Віктору Цуканову, який ще 18 квітня 2014 року був заарештований за хабар. Схоже, йде свідоме затягування процесу.

Незважаючи на те, що Інтернет затоплений аудіозаписами розмов Цуканова, відеозаписом того, як Цуканов двічі бере хабар, незважаючи на те, що ці записи робилися міліцейським обладнанням в ході слідства і відпрацювання бердянського депутата, суд пішов на поводу у захисту і направив ці матеріали на експертизу в Харківський науково-дослідний інститут.

На судовому засіданні було оголошено офіційну відповідь директора Харківського науково-дослідного інституту, в якому повідомляється, що результати експертизи будуть відомі не раніше, ніж наприкінці листопада. Тому наступне судове засідання по справі Цуканова можливе тільки після закінчення виборів в місцеві органи влади.

Це не перша спроба депутатів від "Блоку Петра Порошенко" "відмазати" колегу-хабарника. Відразу після арешту Цуканова два члена БПП висловили бажання взяти його на поруки. Це Сергій Валентиров, відомий в Бердянську як права рука нардепа Олександра Пономарьова та Ігор Артюшенко, народний депутат України VIII скликання, висунутий "Блоком Петра Порошенко" у 2014 році по 75 мажоритарному округу (Центральний та Ленінський райони Запоріжжя).

Що примітно, "порошенковець"-Артюшенко, який поручився за хабарника, є членом Комітету Верховної Ради з протидії та боротьбі з корупцією. Артюшенко навіть вніс за свого однопартійця-корупціонера заставу в розмірі 740 тисяч гривень, після чого Цуканова випустили на свободу. Пізніше суд вирішив повернути нардепу внесену суму, і зараз голова бердянського відділення БПП перебуває на волі під чесне слово.

Нагадаємо, Віктора Цуканова, голову бердянського відділення "Блоку Петра Порошенко", заарештували 18 квітня 2014 року за те, що той вимагав від місцевого підприємця 10 тис. гривень за виділення земельних ділянок на березі Азовського моря. Співробітники обласного управління по боротьбі з економічними злочинами затримали його на гарячому у момент отримання хабара, підтвердженням чого є оперативна відеозйомка. Судове засідання переносилося кілька разів, але Цуканову так і не винесли вирок. Попереднє засідання суду відбулося 20 серпня 2015 року.

Незважаючи на велику кількість доказів, БПП намагається поставити під сумнів факт корупції у своїх лавах.

"Ситуація, яка склалася навколо звинувачення депутата Бердянської міськради, члена "Партії Петра Порошенко" - "Солідарність" Віктора Цуканова в отриманні хабара, має вирішуватися виключно у правовому полі. Компетентні органи повинні провести неупереджене всебічне розслідування і з'ясувати - чи дійсно мав місце факт корупційного злочину", - заявив керівник секретаріату БПП Максим Саврасов.

Затягування суду над хабарником, що представляє в Бердянську (Запорізька область) партію Президента, набуло всеукраїнського резонансу. Політолог Вадим Карасьов написав на своїй сторінці у Фейсбук, що спроба звільнити Віктора Цуканова від кримінальної відповідальності за одержання хабара, може стати одним із чинників послаблення рейтингу політичної сили Петра Порошенка.

Однак після того, як нардеп від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук був заарештований і звинувачений у хабарництві на основі оперативного відео, історія з Цукановим отримала новий поворот. Заступник голови Верховної Ради, представник "Народного Фронту" Андрій Парубій заявив: "У ВР всі антикорупційні рішення приймаються фактично одноголосно". Він підкреслив, що закон повинен бути один для всіх.

В електронній петиції на сайті Президента, яку підписало 25 тисяч українців, суспільство вимагає посилити покарання для хабарників. Зокрема, автори петиції запропонували ввести 20-річний тюремний термін без права помилування та з конфіскацією майна.

На цьому тлі викликають подив спроби спустити на гальмах справу з корупціонером в рядах БПП. Захищаючи хабарника від правосуддя, президентська партія ризикує втратою рейтингу і довіри виборців напередодні виборів в місцеві органи влади.