ua ru

Суд вислав екс-президента Криму Юрія Мєшкова з території України

Автор: RBC.UA
Адміністративний суд Криму ухвалив рішення про вислання з території України екс-президента автономії Юрія Мєшкова. Про це повідомила РБК-Україна прес-секретар Служби безпеки України Марина Остапенко.

Адміністративний суд Криму ухвалив рішення про вислання з території України екс-президента автономії Юрія Мєшкова. Про це повідомила РБК-Україна прес-секретар Служби безпеки України Марина Остапенко.

"СБУ зажадала депортації Мєшкова з країни, і суд задовольнив це рішення", - сказала Остапенко.

Окружний адміністративний суд Криму підтримав постанову СБУ про вислання Мєшкова з території Україні з обмеженням в'їзду на 5 р. Під час засідання суду, СБУ спиралася у своїй вимозі видворити Мєшкова на те, що він допустив висловлювання, що побічно закликають до зміни конституційного устрою України. При цьому, спецслужба не вимагала порушити проти екс-президента Криму кримінальну справу, оскільки Мєшков не закликав до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Україна має намір вислати в Росію екс-президента Криму Юрія Мєшкова, який повернувся 2 липня 2011 на батьківщину після 16 років перебування в Москві. Його затримали в Ялті і направили до Сімферополя, де відбувалося засідання окружного адміністративного суду.

Нагадаємо, 7 липня, на прес-конференції Мєшков заявив про повернення до суспільно-політичної діяльності та закликав кримчан боротися за відновлення Конституції республіки зразка 1992 р, що гарантувала Криму конфедеративні стосунки з Україною, а також закликав до зміни влади в Криму. Однак, спочатку Мєшков говорив, що його приїзд до Криму викликаний трагічною загибеллю його колишньої дружини в травні ц. р.

У той же час він вже зробив ряд заяв. Зокрема, різко засудив події у Феодосії. У цьому кримському місті 3 липня відбулося масове зіткнення активістів козацьких організацій зі співробітниками міліції при спробі козаків повторно встановити на в'їзді в місто поклонний хрест, який 1 липня був демонтований за рішенням Господарського суду Криму.

Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти, коментуючи затримання Мєшкова, заявив, що висловлювання екс-президента повинні стати приводом для порушення кримінальної справи.

Юрій Мєшков з січня 1994 р. по березень 1995 р. займав посаду президента Криму. Після цього він виїхав до Росії, де отримав громадянство Російської Федерації.

Під час перебування на посту президента Криму, у нього практично постійно виникали конфлікти з Верховною радою Криму. У березні 1995 р. конфлікт загострився до такої міри, що ледь не почалося збройне протистояння. Тоді в ситуацію втрутився Київ. Верховна Рада України скасувала кримську конституцію і ще близько 40 законів автономії, у тому числі про інститут президентства. Після цього Юрій Мєшков виїхав до Москви.