ua en ru

Печерський суд оголосив перерву у справі Тимошенко до 4 серпня

Автор: RBC.UA
Печерський райсуд Києва оголосив перерву у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до 10:00 4 серпня. Таке рішення прийняв суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський райсуд Києва оголосив перерву у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до 10:00 4 серпня. Таке рішення прийняв суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Враховуючи обсяг матеріалів справи, враховуючи кількість захисників, які вже були долучені до процесу, суд оголошує перерву до 10:00 4 серпня", - заявив Кірєєв.

Таким чином, суд частково задовольнив клопотання захисника Юрія Сухова, який просив надати 8 тижнів - 7 для ознайомлення зі справою, і один для аналізу.

"Газові директиви" - не директиви уряду. Таку думку висловив колишній міністр транспорту Йосип Вінський, виступаючи як свідок у Печерському райсуді Києва у справі екс-прем'єра Тимошенко.

Зазначимо, показання Вінського в ході судового засідання відрізняються від тих, які він давав у ході досудового слідства.
Зокрема, на стадії досудового слідства він говорив, що зазначені директиви є директивами уряду.
Суд також допитав колишнього міністра освіти Івана Вакарчука.

Екс-прем'єр України Юрій Єхануров вважає, що державі варто піти з газового ринку. Таку думку він висловив, виступаючи у ролі свідка на засіданні у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

"Коли держава піде з ринку газу - тоді буде краще", - вважає Єхануров.

Крім того, він прогнозує чергове тиск з російського боку на Україну в газовій сфері.

"У жовтні місяці почнеться чергова кампанія тиску - Україні погано платить і краде газ... Переговори, які будуть - будуть не менш складними, ніж у 2009 р.", - заявив Єхануров.

Україна в 2009 р. технічно не могла закупити газ в Туркменістані, Узбекистані і Казахстані. Про це заявив екс-міністр оборони України Єхануров. У відповідь на заяви Тимошенко про те, що раніше Україна закуповувала газ у даних країн, Єхануров повідомив, що в той момент труба була зайнята російським газом.

Невигідні умови "газових контрактів" 2009 р. пов'язані з боргом ЄЕСУперед Росією. Таку думку висловив екс-міністр оборони України Юрій Єхануров, виступаючи як свідок у справі екс-прем'єра Тимошенко. Він підтвердив, що НАК "Нафтогаз Україна" не має повноважень самостійно приймати рішення про підписання газових контрактів, тільки з відповідними директивами уряду. За його словами, на засіданні Кабінету міністрів України 19 січня 2009 р. колишній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов зняв питання про затвердження директив, оскільки на засіданні не було достатньої кількості членів уряду для прийняття рішення. Таким чином, на засіданні Кабміну директиви затверджені не були.

Зазначимо, промислово-фінансову корпорацію "Єдині енергетичні системи України" ("ЄЕСУ"), що займалася поставками природного газу, в 1995-96 рр. очолювала Тимошенко.

Суд на місці ухвалив зробити перерву в допиті свідка для оприлюднення матеріалів справи, зокрема, частини стенограми засідання уряду 19 січня 2009 р.

Раніше сьогодні Печерський районний суд Києва ухвалив залишити без задоволення заяву захисника екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Тимошенко адвоката Сухова про відвід судді Кірєєва. Суд послався відсутність підстав, так як дії судді не суперечать нормам Кримінально-процесуального кодексу. Відвід судді Кірєєву заявив новий захисник екс-прем'єр-міністра Тимошенко Сухов. Раніше Печерський райсуд Києва допустив Сухова до процесу. Він одразу ж подав клопотання на надання 8 тижнів на ознайомлення зі справою. Враховуючи, що до суду запрошені свідки, Кірєєв на місці ухвалив розглянути всі заявлені клопотання після допиту. На думку Сухова, тим самим Кірєєв порушив Кримінально-процесуальний кодекс України, тому що суд зобов'язаний надати час одразу після допуску захисника.

Сьогодні Печерський районний суд м. Києва продовжив після перерви судове засідання у справі екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Юлія Тимошенко вже подала через канцелярію Печерського райсуду Києва ряд клопотань та заяв. Серед них - заяви про відвід головуючого у справі судді Кірєєва, про допуск до процесу захисників і про виклик свідків, не заявлених в обвинувальному висновку. Заяву про відвід судді Кірєєв на місці ухвалив залишити без розгляду, з причини неодноразового розгляду подібних заяв.

Радіо "Свобода" передає, що Печерський райсуд Києва сьогодні допитає також екс-главу Міністерства закордонних справ Володимира Огризка та колишнього міністра транспорту Йосипа Вінського. Згідно з повідомленням, ці свідки викликані з боку державного обвинувачення.

Нагадаємо, в п'ятницю в суді тривав допит свідків. Один з них, екс-заступник голови "Нафтогазу" Ігор Дідіенко підтвердив слова екс-голови "Нафтогазу" Олега Дубини про те, що "Газпром" ставив категорично питання погашення боргу в 2,8 млрд дол RosUkrEnergo перед "Газпромом" перед підписанням контрактів . Він також підтвердив, що Дубина не підписував контракт без директив "згори".

За словами самого екс-голови "Нафтогазу" Олег Дубини, коли він дізнався, що ціна залишилася 450 дол, він категорично відмовився підписувати документи без згоди Кабміну, і Тимошенко йому сказала, що директиви затверджені Кабміном на засіданні 19 січня 2009 р. Він також повідомив що Росія перекрила поставки газу 4 січня і відновила їх тільки після підписання угод 20 січня. За словами екс-голови "Нафтогазу", наявного у газових сховищах газу вистачило б до кінця зими.

Інший свідок - колишній заступник міністра Кабінету міністрів Іван Ратушняк заявив, що "газові директиви" не можна сприймати як директиви уряду, тому що директиви уряду приймаються на засіданні уряду, а це індивідуально-розпорядчий акт, який можна сприймати, як доручення або указ.

Під час допиту свідків на попередніх засіданнях екс-начальник управління документального забезпечення Секретаріату Кабінету міністрів Василь Павлюк підтвердив, що "газові директиви" не є директивами уряду.

Заступник директора департаменту Мінпаливенерго Костянтин Бородін у ході допиту сказав, що внаслідок підписання "газових угод" 2009 р. Україна була завдана шкода. За його словами, збитки склали 194,6 млн дол.

Інший свідок - екс-радник голови правління "Нафтогазу" Андрій Коваль, заявив, що Росія висунула ціну в 450 дол. за тис. куб. м ще до переговорів 2009 р. між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Раніше в ході судового засідання допитали дев'ять свідків, у тому числі екс-міністр палива та енергетики Юрія Продана і екс-міністра промислової політики Володимира Новицького, які дали показання на користь Тимошенко.

Під час п'ятничного засідання суд не допустив народного депутата Сергія Власенка до процесу в якості представника цивільного захисника. Юлія Тимошенко кілька разів подавала клопотання про допуск Сергія Власенка як представника цивільного відповідача та цивільного захисника.

Також суд відмовив екс-прем'єр міністру Юлії Тимошенко в залученні захисників Роджера Енорта і Марка Фельдмана.

Нагадаємо, кримінальну справу щодо газових домовленостей проти Тимошенко було передано до Печерського районного суду Києва 17 червня. 24 червня почалися судові слухання.