ua en ru

Суд в Єгипті постановив звільнити екс-Президента Хосні Мубарака

Автор: RBC.UA
Єгипетський суд у м. Наср наказав звільнити екс-Президента Хосні Мубарака, якого раніше визнали невинним у незаконному збагаченні. Однак, незважаючи на рішення суду колишній єгипетський лідер залишається під вартою, оскільки проти нього висунуті ще два звинувачення в корупції. Одночасно прокурор Талаат Абдулла оскаржив рішення про звільнення Хосні Мубарака.

Єгипетський суд у м. Наср наказав звільнити екс-Президента Хосні Мубарака, якого раніше визнали невинним у незаконному збагаченні, передає Associated Press. Однак, незважаючи на рішення суду колишній єгипетський лідер залишається під вартою, оскільки проти нього висунуті ще два звинувачення в корупції. Одночасно прокурор Талаат Абдулла оскаржив рішення про звільнення Хосні Мубарака.

Сьогоднішнє засідання суду відбулося у в'язниці Торах, де зараз перебуває 84-річний колишній Президент. Він був переведений туди з військового госпіталю 17 квітня після поліпшення стану здоров'я.

Нагадаємо, що цього тижня Хосні Мубарак був визнаний невинним у причетності до масових вбивств демонстрантів у 2011р. і вже віддавав розпорядження відпустити екс-Президента. Проте сторона звинувачення наполягла на перебуванні Мубарака під вартою, так як йому ставилося корупційні оборудки.

Читайте також: Суд постановив звільнити екс-Президента Єгипту Мубарака (фото, відео)

У квітня 2013 р. почався повторний процес у справі Мубарака. Після першого засідання, яке відбулося в судовому залі Каїрської поліцейської академії, 84-річний екс-Президент на вертольоті був доставлений назад у військовий госпіталь, де він проходить лікування.

Одразу після оголошення судового рішення біля стін будівлі, де відбувався процес, почалися зіткнення між прихильниками і супротивниками колишнього диктатора.

Повторне слухання у справі Хосні Мубарака передбачало повторну оцінку судом його провини за застосування сили під час придушення акцій протесту взимку 2011 р. Жертвами тих подій стали понад 800 осіб, а сам Мубарак був змушений піти у відставку.

Відповідно до початкового вердикту, що було винесено 2 червня 2012 р., суд не знайшов прямих доказів надання Мубараком права поліції використовувати бойові патрони. Однак, взявши до уваги непряму причетність екс-Президента до трагічних подій, суд засудив його до довічного ув'язнення.

Фотогалерея: "Суд над Хосні Мабарак виявився нетривалим"

У січні суд задовольнив апеляцію про перегляд вироку і повторному судовому процесі через "незадовільною" роботи прокурора.
На початку квітня Вищий адміністративний суд Єгипту визнав законною відставку Мубарака з поста Президента.

В останні місяці здоров'я Мубарака значно погіршився, і з камери у в'язниці "Тора" він переведений у військовий госпіталь. На судових засіданнях він був присутній лежачи на медичній каталці.