Суд дозволив підрозділам ФПУ надавати інформацію про майно федерації

Середа 26 жовтня 2011 19:17
Автор: RBC.UA
Окружний адмінсуд Києва 26 жовтня 2011 р. визнав протиправною та скасував розпорядження голови Федерації професійних спілок України (ФПУ), який заборонив органам, товариствам і підприємствам профспілок надавати правоохоронним органам інформацію щодо державного майна, що знаходиться у їх віданні.

Окружний адмінсуд Києва 26 жовтня 2011 р. визнав протиправною та скасував розпорядження голови Федерації професійних спілок України (ФПУ), який заборонив органам, товариствам і підприємствам профспілок надавати Генеральній прокуратурі та іншим правоохоронним органам інформацію щодо державного майна, що знаходиться у їх віданні. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Згідно повідомлення, судом було задоволено позов заступника генпрокурора.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Віктор Пшонка заявляв, що у користуванні ФПУ перебуває близько 300 об'єктів державної власності, вартість яких становить не менше 8 млрд грн. За його словами,  ГПУ призупинила відчуження об'єктів державної власності на суму 2 млрд грн.

"Реагуючи на виявлені факти незаконного відчуження державного майна та земельних ділянок, органами прокуратури впродовж червня-липня поточного року порушено 35 кримінальних справ, з яких 17 вже направлено до суду. Загальна сума об'єктів, відчуження яких зупинила Генпрокуратура, складає до 2 млрд грн... Усього, за оцінками фахівців, у користування Федерації профспілок України (ФПУ) перебуває близько 300 об'єктів державної власності, вартість яких становить не менше 8 млрд грн. Однак достовірної інформації щодо стану використання державного майна та вартості об'єктів державної власності, що перебуває у користування ФПУ, на сьогодні немає", - сказав Пшонка.

Він також выдзначив, що підстави для прокурорської перевірки діяльності ФПУ виникли не спонтанно. «У травні-червні цього року ЗМІ були переповнені повідомленнями про підготовлення відчуження окремими посадовцями ФПУ державного майна. Крім того, в прокуратуру зверталися народні депутати, керівники профспілкових організацій... Завдяки вжитим нами заходам вдалося запобігти протиправному відчуженню понад 20 об'єктів санаторно-курортного призначення та 25 об'єктів під видом укладання інвестиційних угод", - заявив Пшонка.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся