Апеляційний суд Києва продовжить розгляд апеляції Тимошенко 22 грудня

Вівторок 20 грудня 2011 18:08
Автор: RBC.UA
Апеляційний суд Києва оголосив перерву в розгляді апеляції екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на вирок Печерського районного суду до 10:00 22 грудня. Таке рішення оголосила суддя Олена Сітайло, передає кореспондент РБК-Україна.

Апеляційний суд Києва оголосив перерву в розгляді апеляції екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на вирок Печерського районного суду до 10:00 22 грудня. Таке рішення оголосила суддя Олена Сітайло, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд оголошує перерву. Наступне судове засідання відбудеться о 10:00 22 грудня", - заявила Сітайло.

За її словами, перерву оголошено у зв'язку із закінченням робочого дня. Раніше в ході судового засідання суд приступив до вивчення матеріалів справи.

Раніше суд відмовив захисту Тимошенко в призупиненні розгляду апеляції. "Суд ухвалив відмовити в задоволенні клопотання щодо припинення розгляду апеляції Тимошенко Юлії Володимирівни на рішення Печерського районного суду", - заявила Сітайло.

Зазначимо, раніше захисник Тимошенко адвокат Микола Сірий заявив клопотання про припинення розгляду справи. "Захист просить зупинити розгляд справи... до того моменту, коли стан здоров'я дозволить Тимошенко брати участь у судовому процесі", - заявив Сірий.

За його словами, продовження розгляду апеляції сьогодні зашкодить іміджу України. "Якщо у відсутності Тимошенко будемо розглядати справу, ми будемо виглядати недобре на весь світ... оскільки держава не лише не може забезпечити лікування, але і нездатна забезпечити присутність засудженої", - додав Сірий.

Раніше в ході судового засідання суд не задовольнив клопотання адвоката Юрія Сухова про перенесення розгляд апеляції у зв'язку з тим, що йому сьогодні ще необхідно приймати участь на іншому судовому процесі. Також суд не задовольнив клопотання адвоката Олександра Плахотнюка про повернення сьогоднішнього засідання на початкову стадію, оскільки суд не роз'яснив прокурору Байрачному його права.

Також раніше Апеляційний суд Києва відмовив захисту Тимошенко в відводі колегії суддів. Таке рішення оголосила суддя Олена Сітайло. "Суд ухвалив відмовити в задоволенні заяви адвоката Плахотнюка про відвід всій колегії суддів", - заявила Сітайло.

Суд послався на відсутність підстав для відводу всієї колегії суддів. Також суд підкреслив, що неявка засудженої на судовий процес не є причиною відведення всієї колегії суддів.

Разом з тим, в ході судового засідання суд залучив до матеріалів справи заяву від журналістів про погану якість аудіотрансляції судового засідання в конференц залі. В даний момент суд продовжує розглядати клопотання сторін.

Раніше захисник Тимошенко адвокат Плахотнюк заявив відвід всієї колегії суддів, що розглядає апеляцію колишнього прем'єра. "Суд порушив право на захист своєї підзахисної... Це дає право думати про упередженість і заангажованість суду", - заявив Плахотнюк.

Обгрунтовуючи свою заяву, адвокат підкреслив, що суд не створив належних умов для забезпечення захисту Тимошенко, а саме: незважаючи на те що суд визнав обов'язковою присутність засудженої на розгляді апеляції, Тимошенко в суд не доставлена. Таким чином, на думку адвокатів, Тимошенко позбавлена ​​законного права на захист.

Раніше Апеляційний суд Києва вирішив продовжувати слухання апеляції на вирок Печерського районного суду за відсутності Тимошенко. "Колегія суддів вважає можливим розгляд апеляції у відсутності засудженої ... колегія постановила: продовжувати розгляд апеляції у відсутності Тимошенко",- заявила суддя Ситайло.

Суд послався на те, що колишньому прем'єру була надана можливість брати участь у процесі, однак Тимошенко нею не скористалася.

Під час перерви адвокат Тимошенко Микола Сірий сказав, що при інтенсивному розгляді апеляції, суду знадобиться близько 3 днів. "Якщо проводити інтенсивне розгляд апеляції, то дні 3 необхідно для того, щоб розглянути всі юридичні моменти цієї справи", - сказав Сірий.

Раніше захист висловив думку, що розглядати апеляцію по суті у відсутності Тимошенко категорично не можна. Захисники в черговий раз заявили, що Тимошенко має бажання брати участь в судовому процесі, але не може через важкий стану здоров'я.

У свою чергу прокурори, що підтримують державне звинувачення, висловили думку, що Юлії Тимошенко тричі була надана можливість взяти участь в розгляді її апеляції. Таким чином прокурори вважають, що немає підстав не проводити судові засідання у відсутності Тимошенко.

Раніше Апеляційний суд Києва відмовив захисту Юлії Тимошенко у відводі головуючої у справі судді Олени Ситайло. Суд послався на те, що раніше вже розглядалися відводи головуючої судді і нових підстав для відводу немає.

В ході судового засідання суддя Олена Ситайло розпочала оголошувати діагноз Тимошенко, але після слів "підшкірна гематома ... лівої руки" присутні в залі почали сканувати "ганьба, ганьба". Проте суддя дочитала медичний документ, де названий діагноз колишнього прем'єр-міністра.

Власенко заявив, що така інформація є конфіденційною і суддя порушила законодавство України.

Раніше сьогодні Апеляційний суд Києва продовжив судове засідання, де слухається апеляція на вирок Печерського районного суду Києва екс-прем'єр-міністра України, лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко.

Юлія Тимошенко на судовому засіданні відсутня.

На засіданні присутні захисники колишнього прем'єра адвокати Микола Сірий, Олександр Плахотнюк і Юрій Сухов, а також прокурори Олександр Микитенко та Лілія Фролова. Цивільного позивача компанії НАК «Нафтогаз України» представляє Вадим Куницький. Також на засіданні присутня дочка колишнього прем'єра Євгенія Карр, народні депутати.

Зазначимо, віце-спікер ВР Микола Томенко з трибуни ВР заявив, що фракція БЮТБ не бере участі в ранковому засіданні ВР, тому що депутати пішли в Апеляційний суд. "Я уповноважений повідомити, що фракція БЮТБ в повному складі сьогодні бере участь у засіданні Апеляційного суду, щоб не допустити тієї провокації, яка була минулі рази, коли на засідання не допустили навіть журналістів", - сказав Томенко.

Журналістів до зали судових засідань так і не пустили, вони мають можливість стежити за судовим процесом з конференц-залу Апеляційного суду, де йде пряма трансляція процесу.

Зазначимо, під час брифінгу перед судовим засіданням керівник групи захисту Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що Апеляційний суд Києва може завершити розгляд скарги Тимошенко до нового року. Також він сказав про можливість того, що суд залишить у силі вирок Печерського райсуду щодо екс-прем'єра без змін.

Раніше стало відомо, що Юлія Тимошенко зажадала доставити її до Апеляційного суду Києва, щоб взяти участь у розгляді апеляції на вирок Печерського районного суду. Про це заявив її захисник Сергій Власенко. "Вчора Юлія Володимирівна з метою уникнути будь-які спекуляції з приводу її здоров'я написала заяву керівництву СІЗО з вимогою доставити її до суду", - заявив Власенко.

Під Апеляційним судом Києва мітингують близько 150 прихильників екс-прем'єра. Демонстранти тримають прапори з символікою партії Батьківщина і Фронт змін. Під судом стоїть вантажівка з аудіоапаратурою, звідки мітингувальники виголошують свої промови на підтримку Тимошенко. Також по периметру суду за громадським правопорядком стежать близько 100 співробітників спецпідрозділу Беркут. Однак у дворі суду спостерігається кілька автобусів з працівниками міліції.
Акція відбувається спокійно.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.

На рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.

Учора Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду від 11 листопада 2011 р. про скасування рішення Шевченківського районного суду Києва від 1 лютого 2005 р. Таким чином суд не задовольнив апеляцію екс-прем'єр-міністра України на рішення Окружного адміністративного суду від 11 листопада 2011 р.

Повідомлялося, що адвокати екс-прем'єра оскаржать це рішення у Вищому адміністративному суді України.

Також суд відмовив адвокату Тимошенко в організації службової перевірки за фактом зникнення з матеріалів адміністративної справи документів.

Зазначимо також, що 8 грудня Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення у справі корпорації "Єдині Енергетичні системи України" ЄЕСУ обрати для екс-прем'єр-міністра Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.

20 жовтня 2011 Генеральною прокуратурою України скасовано незаконну постанову про закриття кримінальної справи щодо Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн грн та ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн грн шляхом впровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ і приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорній компанії Somolli Enterprises Limited.

Раніше повідомлялося, що Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи по екс-прем'єру в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Згідно з повідомленням, Генпрокуратура України вирішила, що підслідність по всіх справах Тимошенко, будуть встановлювати слідчі СБУ.

У провадженні СБУ знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням у вчиненні в 1996-2000 рр.. замах на розтрату коштів держбюджету Україні в 405,5 млн дол.

Крім того, у провадженні головного слідчого управління Державної податкової служби України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол, незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму понад 47 млн ​​грн шляхом запровадження фінансової схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "ЄЕСУ" і приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.

Раніше, 5 грудня ц.р., прес-служба ДПСУ повідомила, що слідчі податкової міліції будуть надавати екс-прем'єр-міністру Тимошенко в приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення відповідні матеріали судових експертиз.

Апеляційний суд Києва на засіданні 1 грудня не задовольнив клопотання захисту про зміну або скасування запобіжного заходу Тимошенко.

29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якій Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі Тимошенко.

Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.

Вчора повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся