ua en ru

Суд визнав незаконними урядові квоти на імпорт вугілля і коксу

Автор: RBC.UA
Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України про квотування імпорту вугілля та коксу. Про це йдеться в повідомленні корпорації "ІСД".

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України про квотування імпорту вугілля та коксу. Про це йдеться в повідомленні корпорації "ІСД".

"10 червня 2013 р. Окружним адміністративним судом міста Києва винесено рішення про задоволення позовних вимог ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" ("АМК") та ПАТ "Алчевський коксохімічний завод" ("АКХЗ"). Згідно з рішенням суду, постанова КМУ № 225 визнано незаконним. Якщо Кабінет Міністрів України не подасть апеляційну скаргу, рішення суду набуде чинності через 10 днів після отримання Кабінетом міністрів України повного тексту такого рішення (повний текст рішення суду має бути надано сторонам не пізніше 17 червня 2013 р.)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Кабмін ввів ліцензування 10,2 млн т імпорту коксівного вугілля в 2013 р

"ІСД" зазначив, що в основу позовів до Кабміну були покладені аргументи щодо численних порушень вимог закону України "Про Кабінет міністрів України", регламенту Кабміну, закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", які регулюють процедури підготовки і прийняття нормативно-правових актів.

"Численні процедурні порушення при прийнятті Кабінетом міністрів України... постанови Кабміну № 225, на думку групи "ІСД", свідчать про недостатній рівень законності і прозорості в діяльності Кабінету міністрів, що підриває авторитет Кабміну як вищого органу виконавчої влади європейської держави... Окремо, безумовно, мова йде також про грубе порушення Кабінетом міністрів норм міжнародних угод, учасником яких є Україна - генеральної угоди з тарифів і торгівлі (основний юридичний документ Всесвітньої торгової організації) та угоди про Зону вільної торгівлі СНД", - зазначає корпорація.

Читайте також: Дефіцит коксівного вугілля в Україні в 2012 р. виріс на 6%, до 41,2%

Нагадаємо, в березні 2013 р. Кабінет міністрів України на засіданні ухвалив рішення про введення квотування імпорту вугілля. Квота встановлена на рівні 10,2 млн т на 2013 р., з яких 2,5 млн т повинні бути використані на установках пиловугільного вдування.

У Міненерго впевнені, що це рішення дає гарантії стабільної роботи державних шахт, які зараз заповнені коксівним вугіллям.

Цікаво, що за даними ІК "Ренесанс Капітал", найбільше імпорт коксівного вугілля в минулому році збільшили Алчевський меткомбінат, що входить в "Індустріальний союз Донбасу" (на 69%), Evraz Group (47%), Запорізький коксохімічний завод (33%) і "Арселор Міттал Кривий Ріг" (8%). Більшу частину вугілля імпортували з Росії, Австралії, Казахстану та США.

В "ІСД" вважають, що якщо меткомбінатам не дозволять імпортувати хоча б 13 млн т якісного вугілля, то вони можуть просто зупинитися. "Через необхідність купувати українську продукцію нам доведеться для виготовлення 1 т коксу використовувати майже на 80% більше вугілля. Це підвищить собівартість і зробить сталь нерентабельною. Набагато простіше буде просто скоротити виробництво", - сказали компанії.

Читайте також: Видобуток вугілля в Україні в 2012 р. зріс на 4,8%, до 85,946 млн т

Вирішити проблему профіциту вугілля в Кабміні неодноразово обіцяли за рахунок переведення українських ТЕЦ з газу на вугілля, чого досі не зроблено.