ua en ru

Суд засудив львівського "мінера" до 4 років в'язниці

Автор: RBC.UA
Франківський районний суд Львова засудив 17-літнього громадянина України, який з хуліганських спонукань, здійснив чотири анонімні повідомлення про мінування об'єктів торгівлі та Львівського залізничного вокзалу. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України (СБУ).

Франківський районний суд Львова засудив 17-літнього громадянина України, який з хуліганських спонукань, здійснив чотири анонімні повідомлення про мінування об'єктів торгівлі та Львівського залізничного вокзалу. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України (СБУ).

У вересні 2012 року протягом двох днів правоохоронці чотири рази виїжджали за вказаними анонімом адресами різних торгових центрів і залізничного вокзалу, шукаючи там вибухові пристрої.

Читайте також: У Полтавській обл. черех помилкове повідомлення про мінування поїзда евакуювали понад 800 пасажирів

"Співробітники СБУ у Львівській області спільно з працівниками міліції правопорушника затримали при спробі п'ятий раз повідомити про "замінування" аеропорту "Львів".

Студент одного з львівських ліцеїв пояснив свою поведінку бажанням звернути на себе увагу батьків. Йому також було цікаво подивитися, як це виглядає, коли правоохоронці виїжджають на місце події або на затримання.

Відносно "мінера" органами внутрішніх справ було порушено кримінальну справу за ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України.

Вироком суду правопорушник визнаний винним і йому призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з встановленням випробувального терміну 1 рік.

Читайте також: У Харкові через помилкове повідомлення про мінування поїзда 600 пасажирів евакуювали

Останнім часом в Україні різко зросла кількість повідомлень про мінування людних об'єктів. Зловмисники в більшості випадків вимагають викупу в обмін на інформацію про бомбу, яку самі вдало придумують. Мінування вокзалів, лікарень, аеропортів почастішали після галасливого справи дніпропетровських терористів, нібито також вимагали гроші за інформацію про вибухівку.

Серед останніх помилкових повідомлень про замінування слід зазначити повідомлення про мінування поїзда в Харкові. Було евакуйовано 600 пасажирів. "Мінером" виявився 30-річний громадянин сусідньої держави, пасажир зазначеного поїзда, з власного телефону з хуліганських спонукань надав неправдиве повідомлення про замінування.

У грудні було повідомлення про мінування залізничного вокзалу в Харкові. Було евакуйовано близько 1800 пасажирів і працівників станції "Харків-Пасажирський".

Також варто згадати дніпропетровську лікарню. 13 грудня звідти були евакуйовані 860 чоловік. Вибухонебезпечні предмети виявлені не були. Пізніше було встановлено, що дзвінок зробила 10-річна учениця місцевої освітньої школи з хуліганських спонукань.

Однак рекорди за кількістю мінування в минулому році б'є київський ж/д вокзал. Останній раз повідомлення про тамтешню бомбі надходило 15 листопада. Київська міліція тоді ж затримала зловмисника.

Читайте також: Мінування Харківського вокзалу

27 червня 2012 р. Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5064-VI "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне поводження зі зброєю та вибухонебезпечними матеріалами". Нещодавно закон набув чинності. Відповідно до закону, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.