Суд Парижа визнав екс-Президента Франції Жака Ширака винним у корупції
Суд Парижа визнав колишнього Президента Франції Жака Ширака винним у корупції під час роботи на посаді мера французької столиці, повідомляє радіо "Свобода".
Це перший в історії Франції обвинувальний вирок колишньому главі держави.
Суд Парижа засудив колишнього Президента Франції Жака Ширака до двох років позбавлення волі умовно. Він визнаний винним у незаконному привласненні грошей і перевищенні службових повноважень під час роботи на посаді мера французької столиці.
Сам Ширак при оголошенні вироку не був присутній за станом здоров'я.
Нагадаємо, 5 вересня ц.р. в Парижі почався суд над колишнім Президентом Франції, який звинувачувався в незаконному фінансуванні своєї партії в той час, коли він був мером Парижа.
Вперше після Другої світової війни французький лідер постав перед судом. Слухання проходили під час відсутності Ширака.
Судові слухання спочатку пропонувалося відкласти: лікарі виявили, що 78-річний Ширак страждає втратою пам'яті. Сам екс-Президент, який відкидав звинувачення, звернувся в паризький суд з проханням дозволити адвокатам представляти його інтереси на слуханнях.
Як повідомлялося, у разі якщо суд визнає його винним, то екс-Президенту загрожує до 10 років в'язниці і штраф в 150 тисяч євро.
Раніше повідомлялося, що Ширак за станом здоров'я не зможе бути присутнім на судовому процесі у його справі. Адвокати Ширака звернулися до голови суду з проханням дозволити їм представляти інтереси їхнього клієнта в ході судового процесу.
Сам процес над Шираком почався ще в березні поточного року, але був перенесений на червень. Це було потрібно для того, щоб перевірити, чи вправі суд розглядати зараз ті звинувачення на адресу Ширака, які пов'язані з подіями майже 20-річної давності.
Повідомлялося, що касаційному суду знадобиться кілька місяців для того, щоб перевірити спроможність скарги адвокатів. Юристи ж стверджують, що в даній справі на екс-Президента не поширюється закон про імунітет, оскільки мова йде про ті часи, коли Ширак ще не був Президентом Франції.
Раніше повідомлялося, що справу буде врегульовано шляхом виплати самим Шираком мерії Парижа, що є за законом потерпілою стороною, 550 тис. євро, а його партія, в яку входить і нинішній Президент країни Ніколя Саркозі, виплатить компенсацію у розмірі 1,65 млн євро. У свою чергу муніципальна рада Парижа, згідно з домовленістю, після сплати відповідних сум повинна відкликати позов проти колишнього Президента. По тому, що суд не дивлячись ні на що продовжився, даний варіант не був реалізований.
Жак Ширак, який займав пост мера Парижа в 1977-1995 рр. звинувачується за двома епізодами, що стосуються виплат членам його партії "Об'єднання на підтримку республіки" за роботу на посадах, яких не існувало. Сам Ширак заперечує всі звинувачення. За його словами, ці робочі місця були потрібні для паризької адміністрації і схвалювалися міськрадою. Колишній глава держави, якому зараз 78 років, втратив юридичну недоторканність після відходу з поста Президента республіки в 2007 р.
Варто зазначити, що Жак Ширак не єдиний екс-глава держави, якому останнім часом інкримінували минулі злочини.
Так з 7 грудня єкс-Президент Ізраїлю Моше Кацав почав відбувати тюремний термін за згвалтування, після того як на початку 2011 р. він був визнаний винним у справі про злочини сексуального характеру і засуджений на 7 років позбавлення волі.
У грудні 2010 р. окружний суд оголосив екс-президента Ізраїлю винним у згвалтуванні колишньої співробітниці в 1998 р., а також сексуальних домаганнях відносно ще двох жінок, які працювали з Кацавом протягом 2000-2007 рр. 22 березня 2011 р. суд засудив Кацава до 7 років позбавлення волі. Апеляція, подана захистом колишнього глави держави, залишилася без задоволення.
Кацав відкидає звинувачення на свою адресу. За словами колишнього глави держави, суд Ізраїлю засудив невинного і ховає його заживо.
Колишній лідер хорватських сербів Горан Хаджич також не визнав себе винним в інкримінованих йому воєнних злочинах на процесі у Гаазькому суді.
Хаджич, який став після арешту генерала Ратко Младича останнім з розшукуваних військових злочинців колишньої Югославії, був затриманий 20 липня 2011 р. на території Сербії. Екс-президент самопроголошеної Республіки Сербська Країна (розташована на території Хорватії) перебував у бігах з 2004 р.
Міжнародний трибунал по колишній Югославії інкримінує йому військові злочини і злочини проти людяності, вчинені в 1991-1993 рр., коли Хаджич був лідером хорватських сербів, включаючи "переслідування людей на підставі політичних, расових чи релігійних відмінностей, вбивства, тортури, депортації і насильницьке переміщення".