Суд ЄС схвалив заборону на продаж марихуани іноземцям в нідерландському м.Маастріхт

Суд Європейського Союзу (ЄС) підтримав постанову влади нідерландського м. Маастріхт заборонити продаж марихуани іноземцям в кофешопах на території міста.

Суд Європейського Союзу (ЄС) підтримав постанову влади нідерландського м. Маастріхт заборонити продаж марихуани іноземцям в кофешопах на території міста, передає РБК з посиланням на Associated Press.

На думку розташованої в Люксембурзі судової інстанції, рішення регіональної влади голландського міста, прийняте ще в 2005 р., є законним і обгрунтовано направлено на заборону доступу іноземних громадян до наркотиків.

Таким чином, Суд Євросоюзу відхилив позов одного з власників кофешопів, який звинувачував маастрихтську владу у створенні перешкод для вільного пересування товарів і послуг з території ЄС.

Тим часом вже в найближчому майбутньому всі іноземці, які прибули до Нідерландів, можуть забути про доступні в цій країні легкі наркотики.

Нагадаємо, у листопаді ц.р. уряд країни всерйоз задумався про те, щоб заборонити продаж "травички" туристам у відомих на весь світ кофешопах (coffee shop). Ця ініціатива загрожує підірвати всю туристичну галузь королівства, відомого своїми ліберальними поглядами на легкі наркотики.

На думку міністра юстиції Нідерландів Іво Опстелтена, продаж марихуани стає причиною злочинів і заворушень. "Потрібно повернутися до того, з чого все починалося: дозволити вживання тільки місцевим жителям, яким це подобається", - відзначав глава відомства.

У рамках боротьби з криміналом у Амстердамі вже почали закривати деякі злачні місця. Першими жертвами стали кофешопи в іншому привабливому для туристів місці - "кварталі червоних ліхтарів". Крім того, Міністерство внутрішніх справ Голландії заборонило всім поліцейським курити марихуану, причому навіть тоді, коли вони перебувають не при виконанні своїх службових обов'язків.

Політика щодо легких наркотиків в Нідерландах - одна з найбільш ліберальних у Європі. У кофешопах легально можна купити до 5 грамів "травички", що робить країну, а особливо Амстердам і сусідні з Бельгією і Німеччиною міста, дуже популярними серед туристів.

У Нідерландах дозволено продаж і вживання легких наркотиків (марихуана, гашиш) у малих кількостях. Не більше 30 г марихуани або гашишу дозволено мати будь-якому громадянину, 5 г легких наркотиків можна придбати тільки в кофешопах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся