ua en ru

Стросс-Кан звинувачує в організації "секс-скандалу" своїх політичних ворогів

Автор: RBC.UA
Колишній глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан вважає, що "секс-скандал", в результаті якого він позбувся роботи і фактично був виключений із виборчої кампанії у Франції, був організований його політичними ворогами. Стросс-Кан сумнівається в тому, що його зустріч з покоївкою готелю "Софітель" Нафіссату Діалло була з самого початку підстроєна його ворогами, повідомив він в інтерв'ю британським ЗМІ. Водночас час екс-глава МВФ вважає, що його "політичні недруги підслуховували телефонні розмови і підштовхнули покоївку звернутися в поліцію, тим самим перетворивши приватну зустріч в роздутий громадський скандал".

Колишній глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан вважає, що "секс-скандал", в результаті якого він позбувся роботи і фактично був виключений із виборчої кампанії у Франції, був організований його політичними ворогами. Стросс-Кан сумнівається в тому, що його зустріч з покоївкою готелю "Софітель" Нафіссату Діалло була з самого початку підстроєна його ворогами, повідомив він в інтерв'ю британським ЗМІ, передає Reuters. ВОдночас екс-глава МВФ вважає, що його "політичні недруги підслуховували телефонні розмови і підштовхнули покоївку звернутися в поліцію, тим самим перетворивши приватну зустріч в роздутий громадський скандал".

Він не називає, хто саме був організатором провокації, однак варто врахувати той факт, що член Соціалістичної партії Стросс-Кан вважався головним конкурентом на виборах чинного президента Франції Ніколя Саркозі.

Як повідомлялося, в березні ц. р. Стросс-Кану офіційно пред'явлені звинувачення в співучасті в сутенерстві. Слідство вважає, що фінансист брав участь в організації елітних вечірок з повіями. Сама по собі проституція у Франції легальна, проте незаконно сутенерство. Тому якщо суду вдасться довести, що Стросс-Канн знав про те, що присутні на відвідуваних їм вечірках жінки насправді були повіями, йому може загрожувати до кількох років ув'язнення і великий штраф.

Стросс-Кан (на той момент голова МВФ) був заарештований 14 травня 2011 р. в Нью-Йорку за звинуваченням у сексуальних домаганнях до покоївки готелю, 32-річної іммігрантки з Гвінеї Нафіссату Діалло. Слідчим не вдалося довести його провину, однак справа поставило хрест на політичній кар'єрі Стросс-Кана, який вважався одним з претендентів на пост Президента Франції. Він встиг провести в ув'язненні кілька днів і після відмови від посади голови МВФ був відпущений під заставу в 1 млн дол.

В ході судового процесу виявилися факти дачі некоректних і брехливих свідчень з боку Діалло. На підставі цього, а також ряду інших доказів, що говорять на користь невинуватості підсудного, представники прокуратури направили до суду прохання про припинення кримінального переслідування, яке було задоволено нью-йоркським судом 23 серпня 2011 р.

На даний час нью-йоркський суд розглядає цивільний позов Діалло проти Стросс-Кана, однак юристи останнього наполягають на тому, що позов не може бути задоволений, так як Стросс-Кан мав дипломатичною недоторканністю.