Будівництво морської ділянки газопроводу Nord Stream планують почати в квітні 2010 р.

Компанії-учасники проекту Nord Stream планують розпочати будівництво морської ділянки газопроводу в квітні 2010 р. Про це сьогодні повідомив журналістам у Санкт-Петербурзі голова правління ВАТ "Газпром" (компанії належить 51% у проекті) Олексій Міллер.

Компанії-учасники проекту Nord Stream планують розпочати будівництво морської ділянки газопроводу в квітні 2010 р. Про це сьогодні повідомив журналістам у Санкт-Петербурзі голова правління ВАТ "Газпром" (компанії належить 51% у проекті) Олексій Міллер.

Він уточнив, що прокладку морської частини газопроводу передбачається почати на території Росії, в Ленінградській області, після чого приступити до робіт в Німеччині. Голова "Газпрому" також відзначив, що до цього моменту почалося будівництво останнього з наземних об'єктів "Північного потоку".

За словами О.Міллера, в планах компанії у вересні 2011 р. вивести першу чергу Nord Stream на повну потужність - 27,5 млрд куб. м газу на рік.

Раніше компанія Nord Stream AG отримала дозволи від всіх країн, через води яких пройде газопровід - Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії та Росії.

Після завершення будівництва в 2012 р. газопровід Nord Stream ( "Північний потік") зможе поставляти 55 млрд куб. м газу на рік з Росії до Німеччини, де буде підключений до європейської газотранспортної системи. "Газпром" вже підписав довгострокові контракти на постачання газу Nord Stream споживачам в кількох країнах ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію і Велику Британію.

Газопровід Nord Stream - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи, який пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м.Виборг) до узбережжя Німеччини (район м.Грайфсвальд). Довжина газопроводу складе близько 1 тис. 200 км. Будівництво газопроводу планується почати навесні 2010 р.

Інвестиції в проект Nord Stream оцінюються в 7,4 млрд євро.

Проти будівництва газопроводу виступає низка країн Балтійського регіону. Зокрема, Польща, Естонія, Латвія і Литва заявляють, що проект зачіпає їх екологічні та економічні інтереси.

Нагадаємо, компанія Nord Stream AG була утворена у грудні 2005 р. для проектування, будівництва і експлуатації магістрального газопроводу "Північний потік". Частки в Nord Stream AG розподілені таким чином: "Газпром" - 51%, Wintershall Holding AG - 20%, E. On Ruhrgas AG - 20% і Gasunie - 9%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся