ua en ru

EBA: Стрес-тести провалив 31 європейський банк з 91

Автор: RBC.UA
Європейське відомство банківського нагляду оприлюднило результати стрес-тестів європейських банків. 31 фінінститут з 91 не витримав випробування, повідомляє Європейське відомство банківського нагляду (ЕВА).

Європейське відомство банківського нагляду оприлюднило результати стрес-тестів європейських банків. 31 фінінститут з 91 не витримав випробування, повідомляє Європейське відомство банківського нагляду (ЕВА).

Повідомляється, що для підтримки на запропонованому рівні базового капіталу не вистачає 114,7 млрд євро. У списку три австрійських банки, один бельгійський, два кіпрських, три французьких, шість німецьких, чотири італійських, один голландський, один норвезький, чотири португальських, один словенський і п'ять іспанських.

Для того, щоб витримати стрес-тести, банкам необхідно мати як мінімум 9%-ву частку базового капіталу.

За підсумками перевірки, EBA видав Рекомендіціі, пов'язані з потребами європейських банків у рекапіталізації. Ці заходи є частиною більш широкого європейського пакета, погодженого Європейською радою 26 жовтня, і підтвердженого під час Ради міністрів фінансів і економіки 30 листопада.

EBA рекомендує національним властям вимагати у банків збільшити капітал, створюючи капітальний буфер. Відповідно до рекомендацій, державні влади зажадають, щоб банки представили, до 20 січня свої плани, що деталізують заходи, які вони мають намір зробити. Ці плани повинні бути узгоджені з Державними органами влади, EBA і з іншими відповідними компетентними органами.

У німецьких банківських колах вже висловили незадоволеність у зв'язку з оприлюдненням даних стрес-тестів, зазначає агентство Reuters. Федеральний союз німецьких банків піддав Європейське відомство банківського нагляду різкій критиці. "Влаштовані перевірки не сприяли стабілізації ситуації на фінансових ринках", - заявив виконавчий секретар BdB Міхаель Кеммеріх. За його словами, в даному випадку ефект вийшов зворотний.

24 листопада німецькі банки звернулися до Європейського агентства з банківського нагляду (EBA) з проханням продовжити до 13 січня 2012 р. термін подачі програм досягнення європейських цільових показників за рівнем достатності капіталу. Спочатку передбачалося, що кредитні організації підготують та передадуть документи в EBA до католицького Різдва, тобто до 24-25 грудня 2011. Однак з огляду на комплексний характер даних програм і видозміну вимог самого регулюючого органу, банки не змогли надати необхідні папери вчасно.

У жовтні ц. р. EBA за підсумками аналізу стрес-тестів європейських банків повідомило, що кредитним організаціям Євросоюзу (ЄС) будуть потрібні 106 млрд євро додаткового капіталу для відповідності новим стандартам, згідно з якими до середини 2012 р. показник достатності капіталу першого рівня (Core Tier 1 ratio) у всіх кредитних установ повинен бути не нижче 9%. Експерти EBA зажадали від кредитних організацій розробити програму того, як банки мають намір домагатися цієї мети і приводити свої рівні капіталу у відповідність з європейськими.

Нагадаємо , в липні банківські стрес-тести в Євросоюзі провалили 8 банків з 90. Аналітики очікували, що із загальноєвропейськими стрес-тестами не впораються від 5 до 15 банків. При цьому жодних сенсаційних результатів не очікувалося.

В кінці листопада 2010 р. офіційний представник керівника відомства Європейської комісії з регулювання ринків Шанталь Хьюз повідомила, що стрес-тести провідних європейських банків будуть проводитися щорічно починаючи з 2011 р. Також вона повідомила, що методологія тестів буде вдосконалена. "Ми винесли відповідні уроки із серії стрес-тестів, які відбулися в цьому році", - сказала Хьюз.

У липні ц.р. У ФРС США також заявляли, що мають намір ввести обов'язкові щорічні стрес-тести для американських банків з метою встановлення контролю над виплатою дивідендів.

Проведені в 2010 р. стрес-тести охопили 91 найбільший банк у Європі, на частку яких припадає 65% всіх банківських активів в Європейському союзі. Банки тестувалися на консолідованій основі, тобто з урахуванням усіх дочірніх компаній. За даними Європейського комітету з банківського регулювання (CEBS), стрес-тести не пройшли сім банків. Сукупний дефіцит їх капіталів склав 3,5 млрд євро.