Країни G20 погодили заходи з вирівнювання дисбалансів у світовій економіці

Глави фінансових відомств країн G20 у ході зустрічі у Вашингтоні у п'ятницю, 15 квітня, узгодили конкретні заходи з вирівнювання дисбалансів у світовій економіці. Ці заходи покликані сприяти запобіганню економічних криз, передає Deutsche Welle.

Глави фінансових відомств країн G20 у ході зустрічі у Вашингтоні у п'ятницю, 15 квітня, узгодили конкретні заходи з вирівнювання дисбалансів у світовій економіці. Ці заходи покликані сприяти запобіганню економічних криз, передає Deutsche Welle.
 
Учасники зустрічі погодили концепцію, що дозволяє своєчасно виявляти негативні тенденції в економіці і коригувати їх.
 
Для цього сім найбільших народних господарств світу, в тому числі Німеччини, повинні бути піддані аналізу. Крім ФРН, перевірка очікує США, Китай, Японію, Францію, Великобританію та Індію. Країни "двадцятки" також конкретизували плани щодо реформи світової валютної системи. Китай, який до цих пір прохолодно ставився до цієї ідеї, висловив готовність до компромісу, відзначає агентство Reuters. Лідери світової економіки, особливо США, різко критикують Китай за штучно занижений, на їхню думку, курс юаня, який дозволяє КНР наповнювати весь світ своєю експортною продукцією.
 
Незважаючи на те, що багато деталей узгоджених планів залишаються неврегульованими, міністр фінансів Франції Крістін Лагард, чия країна в цей час головує в організації країн G20, назвала підсумки вашингтонської зустрічі "гігантським прогресом".

Нагадаємо, на попередній зустрічі в лютому ц.р. G20 затвердила перелік індикаторів для оцінки економік країн, куди увійшли, зокрема, показники державного боргу, дефіциту бюджету, рівня особистих заощаджень, приватного боргу.

G20 (група двадцяти) - формат міжнародних нарад міністрів фінансів і глав центральних банків, що представляють 20 економік: 19 найбільших національних економік і Європейський союз (ЄС), представлений головуючою державою Ради Європейського союзу (крім тих випадків коли країна-голова є членом Великої вісімки і таким чином вже представлена ​​в G20). Крім того, зазвичай на зустрічах G20 присутні представники Міжнародного Валютного Фонду та Світового Банку. У сукупності, G20 представляє 90% світового валового національного продукту, 80% світової торгівлі (включаючи торгівлю всередині ЄС) і дві третини населення світу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся