Країни G20 вирішили скоротити вдвічі бюджетний дефіцит до 2013 р.
Глави урядів країн "великої двадцятки" (G20) прийшли до угоди скоротити бюджетний дефіцит своїх держав удвічі до 2013 р., йдеться в проекті спільної заяви G20, що поступила в розпорядження Reuters.
У чернетці також указується, що країни домовилися стабілізувати, тобто скоротити держборг до необхідного розміру від валового внутрішнього продукту (ВВП).
У Торонто лідери "двадцятки" обговорять хід виконання своїх торішніх обіцянок щодо боротьби з фінансово-економічною кризою і побудові стабільнішої і соціально справедливої моделі глобальної економіки. Крім того, глави держав обговорюватимуть нові ідеї поліпшення глобального економічного порядку, зокрема, можливість введення якогось загального податку на фінансові спекуляції.
Рішення зі скорочення бюджетного дефіциту вироблялося достатньо складно, оскільки багато країн наполягали на державній підтримці попиту в своїх економіках. Європа ж, над якою з півдня на північ розповсюджуються грозові хмари боргової кризи, не раз заявляла, що більше не має наміру інвестувати гроші в стимулювання економіки синхронно з рештою світу. Головний пріоритет і головний біль для Старого Світу - зменшення бюджетних дефіцитів. Цього місяця країни Євросоюзу домовилися про різке скорочення держвитрат: в цілому треба скоротити 300 млрд євро. Головним ідеологом фінансової дисципліни виступила Німеччина, яка прийняла план скорочення бюджетних витрат на 80 млрд євро. Канцлер Німеччини Ангела Меркель наполягала на тому, що заходи уряду ФРН зі скорочення державних витрат - це вірний шлях, який приведе не лише економіку країни, але і світову економіку до процвітання.
Нагадаємо, саміт "великої двадцятки" (G20) проходить 26-27 червня в Торонто. Минулого року світові лідери офіційно ухвалили рішення наділити G20 статусом першорядного глобального форуму з фінансово-економічних питань.
G20 - це неформальне економічне співтовариство, яке об'єднує Євросоюз і 19 провідних розвинених країн світу та країн, що розвиваються, - Аргентину, Австралію, Бразилію, Канаду, Китай, Францію, Німеччину, Індію, Індонезію, Італію, Японію, Південну Корею, Мексику, Росію, Саудівську Аравію, ПАР, Туреччину, Великобританію і США. У країнах "двадцятки" живе дві третини населення Землі і виробляється 85% світового валового продукту.