Країни єврозони закликають виконувати зобов'язання по створенню банківського союзу

Париж і Мадрид закликали решту країн єврозони виконувати зобов'язання зі створення банківського союзу. Про це заявили Президент Франції Франсуа Олланд та іспанський прем'єр Маріано Рахой.

Париж і Мадрид закликали решту країн єврозони виконувати зобов'язання зі створення банківського союзу. Про це заявили Президент Франції Франсуа Олланд та іспанський прем'єр Маріано Рахой.

"Ми хочемо, щоб такі базові рішення, як ці, були виконані", - заявив Рахой за підсумками конференції. Раніше голова німецького Мінфіну Вольфган Шойбле заявив, що введення єдиного європейського регулювання в єврозоні не зможе бути здійснене до 1 січня 2013 р.
Як вважають Рахой і Олланд, банки єврозони повинні потрапляти під єдине регулювання. Шойбле вважає, що для початку необхідного налагодити нагляд за крупними банками.

"Регулятор повинен заслуговувати на довіру, а для цього йому необхідно мати широкі можливості", - вважає Франсуа Олланд. Крім того, Президент Франції повідомив, що проблеми в економіці Іспанії негативно позначаються на французькій економіці. "Коли іспанська економіка ослабляється, ми відчуваємо це, - сказав Олланд. - Ми сусіди, і тому повинні діяти разом".

Глави держав також висловилися з грецької проблеми: обидва вважають, що країна повинна залишитися у валютному союзі. "Греції необхідно виконувати взяті на себе зобов'язання, як і всім нам, - сказав Маріано Рахой. - Вихід Греції з єврозони буде загальним провалом, допустити якого не можна".

Читайте також: Банкам ЄС в 2013 р. доведеться продати активи на 4,5 трлн дол., - МВФ

Раніше сьогодні член керуючої ради Європейського центрального банку ЄЦБ і голова Банку Франції Крістіан Нуайє висловив думку, що може знадобитися ще рік , щоб почати роботу зі створення в Європі повноцінного банківського союзу. 

Читайте також: Світова фінансова криза триватиме ще мінімум десятиліття, - головний економіст МВФ

На початку жовтня аналогічну точку зору висловив і представник Німеччини, який додав, що Франція, Німеччина і Польща домовилися працювати злагоджено відносно створення повноцінного банківського союзу в рамках відповіді на боргову кризу, що вибухнула в Європі. Зазначимо, що процес переговорів ускладнюється суперечностями між державами - членами Євросоюзу в питанні ролі блоку в банківському союзі і термінів його створення.

Читайте також: У Німеччині вважають, що повноцінний банківський союз не зможе бути створений до початку 2013 р., як планувалося раніше

ЄЦБ підтримує пропозицію Єврокомісії (ЄК) щодо створення банківського союзу, в рамках якого ЄЦБ отримає право наглядати за іншими банками зони євро. Запропоновані ЄК реформи спрямовані на руйнування залежності між банками та національними урядами з метою в майбутньому уникнути ситуацій, коли країни з великим обсягом заборгованості стикаються з великими труднощами через кризу банківської системи.

Банківський союз передбачає три кроки: наділення ЄЦБ правом нагляд за всіма банками зони євро, що також бажають приєднатися до даної схеми; створення фонду з закриття проблемних банків і повноцінної схеми захисту вкладів по всій єврозоні.

Використання загальної схеми дій щодо проблемних банків дозволить відійти від безсистемного підходу, що використовувався раніше і привів до зростання вартості обслуговування заборгованості економічно слабких країн і, як наслідок, до розчарування інвесторів.

Читайте також: Фонд ESM офіційно розпочав свою роботу

Передача наглядових прав Європейського ЦБ також відкриває можливість прямої фінансової допомоги банкам за рахунок дії постійного антикризового фонду зони євро ESM.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся