ua en ru

Прихильники Тимошенко відмовилися йти маршем до АП

Автор: RBC.UA
Прихильники екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко відмовилися йти маршем до Адміністрації Президента (АП), передає кореспондент РБК-Україна.

Прихильники екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко відмовилися йти маршем до Адміністрації Президента (АП), передає кореспондент РБК-України.

Мітингувальники дійшли до "наметового містечка" біля Печерського районного суду м. Києва, після чого почали розходитися.

"Ми довели, що ми можемо пройти переможним маршем по Хрещатику, але ми розуміємо, що у нас недостатньо сил, щоб іти на Банкову. Але через місяць ми зберемося і підемо знесемо їх (владу України)", - заявив ведучий мітингу. Представник опозиції також закликав усіх учасників акції протесту прийти під будівлю Печерського суду 25 серпня на 8:00. Варто відзначити, що завтра, 25 серпня, о 9:30 суд продовжить судове засідання у справі Тимошенко.

Нагадаємо, раніше сьогодні на спільному мітингу опозиційних сил біля пам'ятника Тарасу Шевченко перший заступник голови партії "Батьківщина" ОлександрТурчинов закликав учасників пройти мирним пішим ходом до Адміністрації Президента з метою передачі Президенту Віктору Януковичу резолюції, затвердженої учасниками заходу.

Як повідомлялось, правоохоронні органи перекрили мітингуючим шлях залізними щитам. На вул. Володимирській відбулася сутичка між учасниками народного маршу і співробітниками міліції.

Пізніше, всі учасники народного маршу, присвяченого Дню Незалежності, розійшлися з вул. Володимирської та зі скверу біля Національного університету ім. Шевченко. Також зі скверу пішли співробітники міліції, які охороняли громадський порядок під час народного маршу. Рух транспорту і пішоходів на вул. Володимирській у м. Києві було відновлено.

Також міліція обмежувала рух проспектом Перемоги і не пропускала до центру Києва близько 100 автомобілів учасників акції "Автомайдан", які прямували на мітинг опозиції, у зв'язку з тим, що учасники не подавали заявку на проведення акції. При цьому на проспекті Перемоги утворився багатокілометровий затор. На участь в "Автомайдані" зголосилися 260 автомобілів. Його організатором виступила Всеукраїнська громадянська акція "Вперед".

Згідно із заявою ВМД України, правову оцінку діям учасників народного маршу буде давати Генеральна прокуратура. "Не звертаючи уваги на попередження державними виконавцями організаторів мітингу біля пам'ятника Шевченку щодо заборони Окружним адміністративним судом столиці пішої ходи центром міста, деякі учасники мітингу вдалися до провокацій. Ці протиправні дії привели до інцидентів з міліцією. Наразі правопорушення задокументовані та найближчим часом їм буде дана правова оцінка Генеральною Прокуратурою України", - йдеться в повідомленні МВС.

Відзначимо, напередодні суд заборонив опозиції проводити акції в центрі міста в день незалежності України 24 серпня. Про це журналістам у вівторок розповів депутат від партії "Батьківщина" Юрій Одарченко. За його словами, єдине місце, де дозволено проведення акцій опозиції - це сквер з пам'ятником Тарасу Шевченко біля Київського національного університету.

Раніше українські опозиційні політичні сили заявили про намір провести в день 20-ї річниці незалежності України масові акції, під час яких вони будуть заявляти про загрозу незалежному демократичному ладу країни.

Нагадаємо, в Київську міську державну адміністрацію (КМДА) станом на 16:00 23 серпня надійшло 36 повідомлень про проведення на День Незалежності України мітингів та інших масових заходів від різних політичних сил, громадських організацій.

У зв'язку з тим, що плани ініціаторів проведення деяких акцій конфліктують між собою щодо часу та місця їх проведення, що стосується центральних вулиць і площ столиці, на яких проходитимуть загальнодержавні та загальноміські заходи, 22 серпня відбулася робоча нарада заступника голови КМДА Олександра Пузанова з представниками заявників.

За результатами наради КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акції протесту в центрі міста. Позов був заявлений до 13 відповідачів, серед яких є політичні партії та громадські організації як провладної, так і опозиційної спрямованості.

"Ми звертаємо увагу, що мова йде не про всі акції, а лише про ті, які плануються на площах і вулицях міста, задіяних у святкових заходах, де буде знаходитися велика кількість киян та гостей столиці. Там, де такий конфлікт інтересів відсутній, заперечень щодо акцій і мітингів немає. КМДА поважає права громадян на висловлення своїх поглядів і думок, але наполягає, що при цьому не повинні порушуватися права інших громадян. Ми закликаємо різні політичні сили разом святкувати День Незалежності України ", - зазначив Олександр Пузанов.

Опозиціонери, які об'єдналися в Комітет опору диктатурі, у вівторок заявили, що проведуть свої акції незалежно від рішення суду.