ua en ru

Стартова ціна продажу 25% "Київенерго" складе 432,3 млн грн, 45% "Західенерго" - 1,9 млрд грн

Автор: RBC.UA
Стартова ціна продажу 25% "Київенерго" складе 432,305 млн грн, 45% "Західенерго" - 1 млрд 932 млн грн. Таку заяву сьогодні зробив глава Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.  

Стартова ціна продажу 25% "Київенерго" складе 432,305 млн грн, 45% "Західенерго" - 1 млрд 932 млн грн. Таку заяву сьогодні зробив глава Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Тепер скажу, як ми цю ціну обрали. У кожної компанії у пакеті акцій, що виставляється на приватизацію, є оціночна вартість - це стандартизована вартість, що робиться по показниках балансу. Це перша оцінка, яку ми маємо. І друга оцінка - те, що ми беремо, це капіталізація по фондовому ринку. Для того, щоб не було якихось спекулятивних настроїв, щоб в останній день зіграти на підвищенні чи на пониженні... ми беремо середню (оцінку) за останні 6 місяців по фондовому ринку",- повідомив Рябченко.

Крім того, він зазначив, що умови продажу будуть однакові і для "Західенерго", і для "Київенерго". "Ми побудували технологічну приватизацію електроенергетики таким чином, що у всіх елекрогенеруючих компаній будуть подібні умови продажу. І у "Західенерго", і у "Київенерго" , і у "Дніпрооенерго" умови конкурсу (продажу) будуть однакові. І у тих, що будуть (продажі) на наступний рік - "Центренерго" і "Донбасенерго" - всі (умови) будуть абсолютно ідентичні... За основу (продажу) енергетичних компаній ми беремо умови, що висувалися до учасників конкурсу у 2001-2002 роках (під час приватизації)",- сказав Рябченко.

За його словами, умови продажу будуть містити два основні положення: "Головна вимога, - це учасник конкурсу повинен бути компанією, що професійно займається тим самим, що і приватизована компанія, або володіє не менше як 50% компанії, яка займається тим самим, що і компанія, яка приватизується. Якщо йде мова про обленерго, то воно повинно бути такою самою компанією, яка транспортує електроенергію. І учасник повинен мати обсяги транспортування електроенергії не менше, ніж 30% від того об'єкту, який відправляється на продаж", - розповів Рябченко.

Нагадаємо, в травні 2011 р. Кабмін прийняв рішення про передачу ФДМУ держпакетів акцій 11 енергетичних компаній для продажу. 25% +1 акція цих компаній залишені в НАК "Енергетична компанія України".

Нагадаємо, в березні 2011 р. Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету економічних реформ заявив, що найближчим часом буде прийнято рішення про роздержавлення тієї власності, що ще залишилася у держави.

Ринкова вартість виставлених на продаж в 2011 р. держпакетів в 11 енергокомпаніях оцінюється в 750 млн дол..

Нагадаємо, у квітні уряд затвердив перелік з 11 енергогенеруючих та енергопостачальних підприємств, державні пакети акцій яких підлягають продажу в 2011 р. Серед інших, до списку потрапили 25% АК "Київенерго" вартістю 6 млн 772 тис. 767,5 грн. і 45,1% ВАТ "Західенерго" вартістю 57 млн ​​689,77 тис. грн.

30 червня 2011 голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко підписав помісячний план-графік виставлення на продаж у III-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій енергогенеруючих та енергопостачальних компаній.

Згідно з планом, в серпні мав бути оголошений тендер на продаж 25% акцій "Київенерго", 50% акцій "Закарпаттяенерго", 45% акцій "Західенерго", 21% акцій "Черкасиобленерго". У вересні має бути оголошений тендер на продаж 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Дніпрообленерго". У жовтні - 25,999% акцій "Тернопільобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 28% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго".

Що стосується, тарифів, то вони за словами голови Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) України Сергія Тітенка, після проведення приватизації енергокомпаній підніматися не будуть.

У червні голова Київської держадміністрації Олександр Попов заявляв, що адміністрація виступає категорично проти продажу комунальних підприємств міста, зокрема "Київенерго".

18 березня 2011 виступаючи з трибуни ВР, глава ФДМУ Олександр Рябченко заявив, що Фонд державного майна України планує залишити в державній власності 25% пакетів акцій енергетичних компаній.

У квітні 2011 р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв, що при проведенні приватизаційних конкурсів перевага надаватиметься тим інвесторам, які готові вкладати максимальний обсяг інвестицій в модернізацію приватизованих компаній.

У травні 2011 р. Кабінет Міністрів України зняв з порядку денного свого засідання розгляд законопроекту «Про Державну програму приватизації». Тоді мова йшла про дві теплові генерації і дев'яти обленерго, що уряд планував приватизувати в 2011 р.

Нагадаємо, що одним з пріоритетів Національного плану дій на 2011 р. по впровадженню Програми економічних реформ на 2010 - 2014 рр.., підписаної Президентом, є запуск і просування процесу приватизації. Як заявляла раніше перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, в першу чергу приватизація торкнеться енергетичного сектора.

Як повідомило на початку грудня Міністерства фінансів України, згідно з держбюджетом України на 2011 р., надходження до бюджету України на 2011 р. від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 рр..) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитування підприємств, планується 10 млрд грн.