Стартова ціна 50% акцій "Дніпрообленерго" затверджена на рівні 600 млн грн
Кабінет міністрів України затвердив стартову ціну 50% акцій ПАТ "Енергопостачальна компанія" Дніпрообленерго "на рівні 600 млн грн. Урядовим розпорядженням № 89-р від 15 лютого 2012 року також затверджені умови приватизації пакета з 2 млн 995 тис. 809 акцій, що становить 50% статутного капіталу, номінальною вартістю 29 млн 958,09 тис. грн.
Згідно з умовами, покупець, зокрема, повинен буде забезпечити погашення заборгованості за закуплену електроенергію на оптовому ринку електроенергії за договорами реструктуризації (мирових угод) з державним підприємством "Енергоринок" за рахунок цільових надбавок до тарифів, прийнятими відповідно до закону України "Про заходи, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу ", та інших джерел фінансування, передбачених системою тарифоутворення.
Також покупцеві необхідно буде досягти фактичних технологічних втрат електроенергії в рік не вище нормативних, починаючи з 2014 р. і не допустити створення простроченої заборгованості "Дніпрообленерго" з відрахувань до бюджетів всіх рівнів та соціальних платежах.
Потенційний покупець також не повинен допустити створення простроченої заборгованості товариства перед працівниками по заробітній платі та інших виплат, передбачених колективним договором.
Згідно з умовами приватизації, за підсумками фінансово-господарської діяльності "Дніпрообленерго" в 2011 р. не менше 30% чистого прибутку (за наявності) необхідно буде направити на виплату та перерахування до державного бюджету дивідендів, нарахованих на придбаний у процесі приватизації пакет акцій товариства, яким володіли до його продажу НАК "Енергетична компанія України" і держава в особі Фонду державного майна.
Протягом п'яти років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго" голосування на загальних зборах акціонерів товариства з питань збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу, зміни номінальної вартості акцій, перетворення в інші господарські товариства припустимі виключно в разі отримання попередньої згоди Фонду державного майна. У разі неотримання такої згоди на день проведення загальних зборів акціонерів товариства покупець зобов'язаний голосувати проти збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу, зміни номінальної вартості акції, перетворення в інші господарські товариства.
Також протягом п'яти років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго" неприпустимо без попередньої згоди ФДМУ здійснення угоди по відчуженню майна товариства, якщо балансова вартість майна, що є предметом такого правочину, перевищує 25% вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності товариства. Зазначене умова не застосовується до угод з відчуження майна товариства, яке здійснюється в рамках звичайної господарської діяльності товариства. Під відчуженням розуміються угоди купівлі-продажу, міна, дарування, безоплатна передача та передача до статутних (складеному) капітали інших господарських товариств.
Згідно з умовами приватизації "Дніпрообленерго", протягом 3 років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій не можна буде без узгодження з профспілковою організацією скорочувати чисельність працівників товариства більш ніж на 5% на рік. У разі розірвання трудового договору з працівниками товариства за угодою сторін протягом трьох років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій, товариство здійснює виплату вихідної допомоги згідно з колективним договором.
Потенційний покупець також повинен звільняти працівників "Дніпрообленерго" за власною ініціативою або свого уповноваженого органу протягом 6 місяців від дати переходу права власності на пакет акцій. Винятки становлять звільнення на підставі пункту 6 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачене звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 частини першої статті 40 і статті 41 КЗпП.
До 31 грудня 2014 р. покупець "Дніпрообленерго" також повинен запровадити систему управління охороною праці та промисловою безпекою відповідно до вимог міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007 або аналогічного міжнародного стандарту.
Протягом року від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго" покупець зобов'язаний розробити і офіціальноно оприлюднити екологічну політику товариства відповідно до вимог ДСТУ ISO 14001:2006 або міжнародного стандарту ISO 14001:2004. Також до 31 грудня 2013 р. необхідно буде розробити план заходів Дніпрообленерго "з охорони навколишнього середовища, передбачивши початок його виконання не пізніше 1 січня 2015
Згідно з умовами приватизації, термін дії зобов'язань покупця опо умов, не іменющім певного періоду їх виконання, становить 5 років з дати переходу права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго".
Раніше зазначалося, що в конкурсі з приватизації "Дніпрообленерго" можуть бути зацікавлені ДТЕК Ріната Ахметова і група "Приват" Ігоря Коломойського. ДТЕК "Дніпрообленерго" цікавий у зв'язку з наявністю в регіоні гірничо-збагачувальних комбінатів, а у Коломойського в Дніпропетровській області знаходяться ключові для групи феросплавні заводи.
Чистий прибуток "Дніпрообленерго" за 9 місяців 2011 р. знизився на 65,9% - до 42,9 млн грн. Компанія здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії споживачам Дніпропетровської області і є однією з найбільших енергопостачальних компаній України.