Стартувало будівництво ЛЕП "Рівненська АЕС - ПС "Київська" вартістю 415 млн євро
В Україні почалось будівництво лінії електропередач (ЛЕП) між Рівненською, Хмельницькою АЕС та підстанцією "Київська", яка дасть змогу максимально використовувати встановлені для цих електростанцій потужності. У церемонії запуску будівництва, яке розпочалося в селі Наливайківка Макарівського району Київської області, в режимі відеоконференції взяв участь Президент України Віктор Янукович, передає прес-служба Президента України.
Читайте також: Янукович: У вересні в Україні почнеться будівництво нової повітряної лінії електропередач
"Створення проекту будівництва ліній електропередач, які забезпечують перетоки електроенергії з атомних електростанцій Хмельницької та Рівненської, - це завдання, виконання якого ми повинні завершити вже в 2014 р.", - наголосив Янукович.
Вартість проекту складає 415 млн євро, з яких 300 млн євро виділив в якості кредиту Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і ще 150 млн євро виділила "Укренерго". Лінію планують ввести в експлуатацію в 2014 р.
Перші підготовчі роботи почалися в 2007 р. Проект будівництва лінії є найбільшим серед всіх аналогічних електро-енергетичних об'єктів такого класу напруги, які будувалися в період незалежності України. Планується, що проект покращить електропостачання споживачів Центрального і Північного регіону України.
Очікується, що щорічний економічний ефект від підвищення якості електроенергії становитиме 900 млн грн.
За словами глави держави, йдеться про спорудження однієї з найбільших систем постачання електроенергії, модернізації "Укренерго", яка буде забезпечувати перетоки електроенергії та значно покращить їх якість. "Ми фактично замкнемо нашу систему і забезпечимо розвиток Хмельницької, Рівненської АЕС за рахунок будівництва цих ліній електропередач і трансформаторних станцій. Це буде найбільша трансформаторна станція в Європі", - наголосив Янукович.
Глава держави нагадав, що Україна генерує значні обсяги електроенергії. "Ми маємо колосальний резерв для експорту, але всюди, куди б ми не постачали цю електроенергію, наш замовник хоче, щоб вона була якісною", - підкреслив він.
Читайте також: Україна наростила виробництво електроенергії на 3,7%
Глава держави зазначив, що для забезпечення транспортування великих обсягів електроенергії на значні відстані та для якісних перетоків електроенергії "потрібний дуже серйозний технічний супровід".
Згідно з проектом оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 р., Україна розраховує збільшити виробництво електроенергії на 45,44%, або на 88,1 млрд кВт.год - до 282 млрд кВт.год в порівнянні з 2011 р. Базовий варіант передбачає, що в 2015 року виробництво електроенергії в Україні склала 215 млрд кВт.год, у 2020 р. - 236 млрд кВт.год, у 2025 р. - 259 млрд кВт.год.