ua en ru

Найстаріший банк Швейцарії закривається через податковий скандал (відео)

Автор: RBC.UA
Найстаріший приватний банк Швейцарії Wegelin & Co припинить своє існування після гучного скандалу з податковими махінаціями.

Найстаріший приватний банк Швейцарії Wegelin & Co припинить своє існування після гучного скандалу з податковими махінаціями. Про це повідомляє BBC.

У четвер, 3 грудня, представники банку визнали на суді в Нью-Йорку, що Wegelin & Co допомагав ряду американських клієнтів приховувати від податкових служб великі суми грошей. Банк розміщував ці кошти на прихованих рахунках.

Раніше повідомлялося, що банк виплатить уряду США 57,8 млн дол штрафу за допомогу своїм американським клієнтам в ухиленні від сплати податків.

Звинувачення проти Wegelin & Co було висунуто в лютому минулого року. За даними слідства, три співробітника банку - Майкл Берлінка, Урс Фрей і Роджер Келлер - пропонували клієнтам створювати приховані рахунки в період з 2002 р. по 2011 р.

Зокрема, в 2008-2009 рр.. підозрювані відкрили кілька таємних рахунків для колишніх клієнтів швейцарського банку UBS. Тоді американська влада звинуватили UBS і ще декількох швейцарських банків в допомозі податковим ухильниками і в якості компенсації зобов'язали UBS виплатити 780 млн дол.

Читайте також: Швейцарія може втратити статус податкового раю

З метою зайняти звільнену нішу ринку співробітники Wegelin & Co. почали переманювати бажаючих і далі приховувати свої доходи колишніх клієнтів UBS. Крім того, уряд США вилучив понад 16 млн дол з рахунку банку-кореспондента Wegelin & Co. в США на підставі ордера на конфіскацію.

Заснований в 1741 р., Wegelin & Co. є найстарішим банком Швейцарії. Банк надає широкий спектр банківських послуг клієнтам по всьому світу, філій у США не має, діє за допомогою банку-кореспондента.

Влітку 2012 р. Міністерство юстиції США посилив тиск на банківський сектор Швейцарії, відправивши в Берн новий запит на надання інформації про рахунки американських клієнтів. Тоді швейцарські банкіри відзначали, що подібний інтерес до їхнього бізнесу з боку податкових органів відразу декількох країн призведе до ще більшого відтоку клієнтів з країни. У найближчі п'ять років свого існування може припинити кожен третій фінансовий інститут Швейцарії.

У найближчі роки тенденція "вилову" податкових ухильників тільки посилиться, і їм доведеться шукати більш затишні місця для своїх заощаджень, ніж Швейцарія. За підрахунками віце-президента Cap Gemini Херберта Хенслі, одні тільки західні європейці можуть незабаром вивести зі своїх рахунків в цій країні близько 15% коштів, тобто близько 140 млрд дол

Читайте також: США і Ірландія обмінюватимуться інформацією про фінансові рахунки багатих громадян

Сукупний обсяг активів, які потрапляють до групи ризику, становить, на думку голови ради директорів Benedict Hentsch & Cie Бенедикта Хентша, близько 1 трлн франків (1,03 трлн дол) - приблизно таку суму ховають у Швейцарії податкові ухильники з інших країн. Враховуючи поступове зниження валового прибутку в секторі, настільки масштабне втеча капіталу може дорого обійтися банкам. На думку генерального директора Vontobel Holding Зено Штаубе, в найближчі п'ять років свого існування може припинити кожен третій банк у Швейцарії, тобто близько ста кредитних організацій.

Нині діяльність більше десятка швейцарських банків розслідується владою США. Банки підозрюють у допомозі громадянам США в ухиленні від сплати податків.

Серйозний удар знаменитої швейцарської банківської таємниці було завдано в минулому році, коли американська влада змусили банк UBS видати дані приблизно про 4,5 тис. вкладників, підозрюваних в ухиленні від податків. Все це сталося за згодою уряду країни. Крім того, кредитор дав згоду на виплату США 780 млн дол штрафів в рамках досудового врегулювання спору. Це створило прецедент, істотно підірвала віру в конфіденційність заощаджень в Швейцарії, і багато вкладників того ж UBS почали масово вилучати свої гроші і переводити їх в інші країни.

Швейцарія прийняла закон про банківську таємницю, яка гарантує конфіденційність відомостей про вклади у швейцарських банках, ще в 1935 р. Тим часом Євросоюз і США чинять тиск на цю країну, наполягаючи на забезпеченні більшої прозорості діяльності банків та вимагаючи розкриття інформації про ряд громадян, які використовують рахунки в швейцарських банках для ухилення від сплати податків.

За законами США, громадяни повинні надавати в податкову службу дані про всі іноземні рахунки, що перевищують 10 тис. дол Порушникам загрожують штрафи до 50% від суми на незареєстрованому рахунку.