США заблокували резолюцію ООН проти атак Ізраїлю на сектор Газа
США скористалися правому вето в Раді Безпеки ООН і заблокували проект резолюції, що закликала до припинення атак по сектору Газу з боку Ізраїлю. Натомість Радбез на сьогоднішньому екстреному засіданні за закритими дверима прийняв заяву по ситуації в Газі, яка не має обов'язкової сили, повідомляє телеканал Press TV. Постійний представник США при ООН Залмай Халілзад висловив співчуття з приводу загибелі мирних жителів Гази, проте встав на захист права Ізраїлю на самооборону. На думку З.Халілзада, каталізатором насильства послужив безперервний ракетний обстріл південного Ізраїлю палестинськими бойовиками. Раніше повідомлялося, що РБ ООН прийняла заяву по сектору Газу на основі документа, запропонованого російською делегацією. Радбез висловив "стурбованість ескалацією насильства в Газі" і призвав "до негайного припинення військових дій". У заяві Радбезу також міститься заклик до "задоволення гуманітарних і економічних потреб населення Гази". Проте ні Ізраїль, ні рух "Хамас" навіть не згадуються в заяві. Крім того, у фінальному тексті було вирішено обійтися без посилань на численні жертви ізраїльських ударів. Тим часом кабінет міністрів Ізраїлю схвалив призив резервістів для участі у військовій операції проти "Хамас". Про це повідомив після засідання кабміну секретар уряду Овад Йехезкель. За його словами, прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт заявив міністрам, що бойові дії в Газі будуть "довгими, болючими і важкими". Кількість резервістів, які можуть бути призвані для ведення бойових дій, не уточнюється. Сьогоднішнє рішення уряду дозволяє міністрові оборони Ізраїлю Ехуду Бараку направити на наземну операцію в Газі тисячі військовослужбовців із запасу.