США закликали Ісландію і Норвегію припинити експорт китового м'яса до Японії
США закликали Ісландію і Норвегію припинити експорт китового м'яса до Японії. Експорт був вперше відновлений з початку 90-х років, не дивлячись на заборону ООН, передає Reuters. "США глибоко розчаровані повідомленнями про недавнє відновлення постачань з Ісландії і Норвегії китового м'яса на японський ринок ", - говориться в заяві Держдепу США. "Ми закликаємо всі сторони переглянути дане рішення про експорт китового м'яса і виконувати вирішення Міжнародної комісії з промислу китів у довгостроковій перспективі, а не в короткостроковій", - підкреслюється в заяві. Ісландська китобійна компанія Hvalur заявила раніше на цьому тижні, що відправила 80 т м'яса оселедцевого кита, також відомого як фінвал, а Норвегія експортувала 5 т м'яса малого полосатика до Японії. Нагадаємо, Норвегія і Ісландія є членами Міжнародної комісії з китового промислу.