ru ua

США мають намір направити додатково 16 тис. військовослужбовців до Афганістану

Автор: RBC.UA
США мають намір направити додатково 16 тис. військовослужбовців до Афганістану. Про це повідомив офіційний представник Пентагону Брайан Уїтмен. Він уточнив, що міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Гейтс вже підписав відповідні накази.

США мають намір направити додатково 16 тис. військовослужбовців до Афганістану. Про це повідомив офіційний представник Пентагону Брайан Уїтмен. Він уточнив, що міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Гейтс вже підписав відповідні накази.

Б.Уїтмен підкреслив, що 1,5 тис. морських піхотинців відправляться до Афганістану вже цього місяця. Ще 7 тис. людей відправляться на Близький Схід з 1 січня 2010 р., передає Associated Press.

За словами представника Пентагону, на початку наступного року до Афганістану також відправляться 3,4 тис. людей з числа сухопутних військ, а також 4,1 тис. військовослужбовців допоміжних частин.

Відзначимо, минулого тижня союзники США обіцяли направити до Афганістану підкріплення чисельністю близько 7 тис. військовослужбовців. Щонайменше 25 країн відгукнулися на заклик США і погодилися послати до Афганістану додаткові війська. З країн НАТО більше всього військовослужбовців виділяє Італія - 1000 людей. Грузія, що не входить до альянсу, обіцяє серйозне підкріплення: у лютому вона відправить до Афганістану 700 людей. Велика Британія пообіцяла відправити до Афганістану близько 500 військовослужбовців. Польща також має намір збільшити на третину свій контингент для боротьби з талібами. Про відправку до Афганістану ще 80 військових заявив і Президент Македонії Георге Іванов. РФ також готова надавати підтримку США в Афганістані. Німеччина ж навпроти, поки не збільшуватиме свою кількість військових в Афганістані.

Основу підкріплення складуть 1,5 тис. військових, які країни Північноатлантичного альянсу відправили до Афганістану для підтримки безпеки в період президентських виборів. Вибори відбулися, главою держави знову став Хамід Карзай, але тепер додаткові сили НАТО залишаться в країні на постійній основі.

В той же час лідер талібів в Афганістані Мулла Мухаммед Омар недавно розповсюдив заяву, в якій відкинув ідею переговорів з президентом країни Хамідом Карзаєм і передрік швидку поразку силам НАТО в регіоні.

Нагадаємо, війна в Афганістані за участю НАТО продовжується з 2001 р. Зараз в Афганістані служать близько 70 тис. американських солдатів. Загальна чисельність іноземних сил в країні перевищує 100 тис. людей. За цей час військам міжнародної коаліції так і не вдалося взяти всю територію країни під свій контроль. Раніше Вашингтон закликав своїх союзників по афганській місії внести додатковий внесок до боротьби з талібами. Вашингтон же пообіцяв, що направить до Афганістану додаткові 30 тис. військовослужбовців. Виведення американських військ з Афганістану планується почати в липні 2011р.