ua en ru

США можуть дістати необмежений доступ до банківських даних європейських клієнтів

Автор: RBC.UA
Європейський Союз (ЄС) готовий забезпечити США майже необмежений доступ до даних європейських банківських клієнтів. Відповідний договір планується укласти без участі Європарламенту, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на газету Financial Times Deutschland.  

Європейський Союз (ЄС) готовий забезпечити США майже необмежений доступ до даних європейських банківських клієнтів. Відповідний договір планується укласти без участі Європарламенту, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на газету Financial Times Deutschland.

У розпорядження газети потрапив проект договору з США, підготовлений урядом Швеції, головуючої зараз в ЄС. Згідно з цим документом, американські спецслужби, які ведуть боротьбу з тероризмом, надалі зможуть легально отримувати дані про міжнародні і внутрідержавні грошові перекази, здійснювані в межах Європи.

У проекті договору підкреслюється, що запити американської сторони повинні бути обгрунтовані і максимально конкретизовані. Проте, якщо такий запит не буде сформульований чітко, то в розпорядження американських спецслужб відповідні дані передаватимуться в пакеті, включаючи ім'я, адресу, номер рахунку і паспорта банківського клієнта.

Наголошується, що Швеція як головуюча в ЄС, має намір забезпечити ухвалення цієї угоди ще до 1 грудня, коли набуде чинності Лісабонський договір, що надає Європейському парламенту право голосу в питаннях юстиції і внутрішньої політики. Європейські ж міністри повинні прийняти цей документ 30 листопада.

Договір про доступ американців до банківських даних європейців діятиме до січня 2011 року. Після цього оновлений договір укладатиметься вже за участю Європарламенту.

Нагадаємо, що влада США вже зверталася з вимогою до деяких європейських банків про видачу даних банківських клієнтів. Так, 20 лютого ц.р. Міністерство юстиції США чергового разу подало позов до федерального суду, зажадавши від швейцарського банку UBS AG розкрити конфіденційні дані 52 тис. його американських клієнтів. Влада Сполучених Штатів стверджувала, що рахунки цих осіб в UBS були незадекларовані і могли використовуватися для ухилення від сплати податків. США звинуватили швейцарський банк в пособництві ухиленню від податків, після того, як колишній банкір UBS зізнався в тому, що співробітники банку допомагали клієнтам приховувати від податківців свої активи.

У березні ц.р. влада Швейцарії повідомила, що Швейцарія ділитиметься з іншими країнами інформацією про клієнтів своїх банків, проте лише в тих випадках, коли будуть надані переконливі докази ухилення цих осіб від сплати податків.