ua en ru

США вислали 12-го шпигуна в Росію

Автор: RBC.UA
Сполучені Штати Америки вислали ще одного, дванадцятого учасника нещодавно розкритої російської шпигунської мережі. Прес-секретар Департаменту національної безпеки Метт Чандлер повідомив, що імміграційний суддя наказав вислати 23-річного Олексія Каретникова.

Сполучені Штати Америки вислали ще одного, дванадцятого учасника нещодавно розкритої російської шпигунської мережі. Прес-секретар Департаменту національної безпеки Метт Чандлер повідомив, що імміграційний суддя наказав вислати 23-річного Олексія Каретникова, передає радіо «Свобода».

За словами М.Чандлера, О.Каретников зізнався, що перебував у США, порушуючи закон про імміграцію, та добровільно погодився на депортацію замість судового процесу у США.

Нагадаємо, 9 липня Росія і США врегулювали "шпигунський скандал. Десять учасників російської шпигунської мережі були обміняні на чотирьох людей, ув'язнених у Росії. Одинадцятого шпигуна було заарештовано на Кіпрі, але він втік, перебуваючи під заставою.

Однією з умов операції було визнання обвинуваченими своєї провини. Дана процедура в Росії і США була виконана практично одночасно.

Раніше, 28 червня 2010 р. міністерство юстиції США повідомило про арешт групи агентів-"нелегалів", які, за даними ФБР, працювали на російську зовнішню розвідку з 1990-х років. Звинувачення у веденні нелегальної агентурної діяльності були пред'явлені 11 громадянам, 10 з них були арештовані 27 червня в різних містах США (один з фігурантів справи Крістофер Метсос знаходиться в розшуку). Крім того, дев'ять з них також звинувачувались в злочинній змові з метою "відмивання" грошей. Звинувачення в нелегальній агентурній діяльності на користь іноземного уряду передбачає максимальне покарання у вигляді 5 років в'язниці (офіційно про "шпигунство" не йшлося). Проте за "відмивання" грошей підсудним загрожувало вже 20 років в'язниці. Таким чином, більшості затриманих загрожувало позбавлення волі на термін до 25 років.

Незважаючи на те, що власті РФ і США неодноразово заявляли, що "шпигунський скандал" не приведе до погіршення російсько-американських відносин, американські експерти відразу ж поставили під сумнів політику зближення. Висувалися побоювання, що інцидент загрожує підірвати курс на "перезавантаження", що декларується обома сторонами, або ж взагалі поверне до часів "холодної війни".

Варто відзначити, напередодні Білий дім офіційно спростував припущення, що шпигунський скандал між Росією і США став сюрпризом для американського президента Барака Обами. Як з'ясувалося, він знав про нелегалів ще за місяць до приїзду до Вашингтона Дмитра Медведєва. При цьому Б.Обама не став спілкуватися на цю тему з Д.Медведєвим, який побував у Вашингтоні 24 червня.

Крім того, ще до арешту росіян в американській адміністрації почалося обговорення їх можливого обміну на людей, заарештованих в Росії через роботу на західні спецслужби. Після 28 червня залишалося лише провести переговори із Службою зовнішньої розвідки Росії. Американці фактично відразу ж назвали прізвища людей, яких вони хочуть вивезти з РФ.