США вводять нові санкції проти КНДР
Держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила, що США вводять нові санкції проти Північної Кореї. За її словами, вони в першу чергу торкнуться керівництва в Пхеньяні, передає ВВС.
З такою заявою виступила держсекретар США на прес-конференції після того, як разом з міністром оборони Робертом Гейтсом вона відвідала демілітаризовану зону, що розділяє Північну і Південну Кореї.
Відзначимо, напруженість у відносинах між двома Кореями значно зросла після загибелі південнокорейського корвета "Чхонан", потопленого північнокорейської торпедою.
Пхеньян продовжує заперечувати свою причетність до цього нападу.
Як підкреслила держсекретар США Хілларі Клінтон, санкції у першу чергу спрямовані проти північнокорейського керівництва і його активів. Америка ставить своєю метою ізолювати верхівку Північної Кореї і надати на неї тиск, перешкодивши Пхеньяну продавати і купувати зброю і розвивати свою ядерну програму. Американці також хочуть позбавити північнокорейську еліту можливості купувати за кордоном предмети розкоші, на які вельми ласі вищі партійні чиновники. Торкнуться санкції і північнокорейських фірм, що ведуть бізнес за кордоном.
При цьому держсекретар США дала зрозуміти, що Америка була б готова повернутися до шестисторонніх переговорів про ядерну програму Північної Кореї, якщо Пхеньян висловить в цьому зацікавленість. Проте як відзначила Х.Клінтон, позитивних сигналів на це рахунок з північнокорейської сторони не надходило.
Нагадаємо, формально Північна і Південна Корея продовжують перебувати у стані війни, оскільки військові дії, які тривали з перемінним успіхом три роки, закінчилися в 1953 р. перемир'ям, а власне мирний договір так і не був підписаний.
У Південній Кореї, як і раніше розміщений багатотисячний військовий контингент США.
Відзначимо, на найближчу неділю 25 липня ц.р. заплановано проведення спільних військових навчань. Ці навчання вирішено було провести у відповідь на північнокорейську торпедну атаку в Жовтому морі, в результаті якої був потоплений корвет "Чхонан" і загинули 46 моряків Південної Кореї.
Перший етап навчань розпочнеться 25 липня в Японському морі і триватиме 4 дні. У ньому візьме участь атомний авіаносець Джордж Вашингтон і 20 інших кораблів і підводних човнів ВМС США, а також 100 літаків і 8 тис. військовослужбовців. Другий етап навчань пройде в Жовтому морі.
Китай, який заперечує проти будь-якої іноземної військової присутності в Жовтому морі, вже поспішив назвати ці навчання "брязканням зброєю".