ru ua

США ввели чергові санкції проти Ірану

Автор: RBC.UA
США ввели чергові санкції проти Ірану. На цей раз - проти восьми високопоставлених іранських чиновників.

США ввели чергові санкції проти Ірану. На цей раз - проти восьми високопоставлених іранських чиновників, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Серед них - голова Корпусу вартових ісламської революції Мохаммад Алі Джафарі, його заступник з питань розвідки Хоссейн Таеб, міністр соціального забезпечення та безпеки Садек Махсулі і міністр внутрішніх справ Мостафа Мохаммад Наджар.

Американська влада поклали відповідальність на цих чиновників за порушення прав людини, зокрема, за репресії щодо опозиціонерів.

Згідно з указом, підписаним напередодні президентом США Бараком Обамою, санкції передбачають заборону на видачу чиновникам віз, а також блокування їх активів у США. Американським громадянам також забороняється вести з ними який-небудь бізнес.

Відзначимо, що США вперше вводять санкції проти Ірану за порушення прав людини.

Нагадаємо, 26 липня міністри закордонних справ Європейського союзу схвалили нові санкції проти Ірану, висловившись за обмежувальні заходи в сферах торгівлі, фінансових послуг, енергетики і транспорту.

Раніше, 9 червня Рада Безпеки ООН ввела нові санкції відносно Ірану. Таким чином, відносно Ірану вводиться вже четвертий раунд міжнародних санкцій.

Ірану забороняється купувати важке озброєння. Резолюція закликає вживати заходи проти іранських банків за кордоном, які підозрюються в причетності до ядерної або ракетної програм Тегерану. Крім того, до чорного списку заносяться три підприємства, підконтрольні Національним судноплавним лініям Ісламської Республіки (Islamic Republic of Iran Shipping Lines), плюс ще 15 компаній, що належать Корпусу вартових Ісламської Революції.

Санкції також торкнуться нафтогазової галузі іранської економіки, зокрема будуть "заборонені нові інвестиції, технічна підтримка і передача технологій". Крім того, на території Євросоюзу буде заборонена діяльність іранських транспортних компаній, що здійснюють вантажоперевезення по воді і повітрю. Посольства європейських країн не видаватимуть віз служителям Корпусу вартових Ісламської Революції, а їх активи в банках Європи будуть заморожені.

Крім того, США запровадили додаткові санкції проти Тегерану, які забороняють ряду нафтогазових компаній постачати до Ірану бензин і інші нафтопродукти.