ua en ru

США скоротять витрати на армію

Автор: RBC.UA
Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що витрати на оборону будуть значно скорочені і Сполучені Штати не зможуть покривати дефіцит фінансування військових програм НАТО, повідомляє радіо "Свобода".

Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що витрати на оборону будуть значно скорочені і Сполучені Штати не зможуть покривати дефіцит фінансування військових програм НАТО, повідомляє радіо "Свобода".

Панетта заявив про це в Брюсселі під час засідання міністрів оборони країн НАТО. Міністр закликав до тіснішої співпраці союзників. За його словами, усі члени НАТО повинні більш ефективно забезпечувати безпеку в період загострення фінансових проблем із обох боків Атлантичного океану.

На брюссельській зустрічі міністри оборони обговорюють перебіг воєнних операцій в Лівії й Афганістані та аналізують проблеми, що виникли в перебігу цих воєнних кампаній

8 липня Палата представників США (нижня палата американського Конгресу) проголосувала за військовий бюджет в 649 млрд дол на 2012-2013 фінансовий рік. Раніше глава Білого дому просив затвердити бюджет Пентагону в розмірі 690 млрд дол.

119 млрд дол планується витратити на операції в Іраку і Афганістані, а також на збільшення чисельності особового складу збройних сил США на 1,6%. Крім того в новому бюджеті передбачено 5,9 млрд дол на покупку 32 новітніх винищувачів F-35, виготовлених за технологією "стелс" (вона дозволяє літальному апарату залишатися непоміченим для більшості радарів), і ще 15,1 млрд дол - на придбання 120 кораблів для військово-морських сил США.

У червні повідомлялося, що США витратили на участь у військовій та гуманітарній місіях в Лівії близько 715 млн дол. У Білому домі передбачали, що до вересня витрати складуть 1,1 млрд дол.

У травні 2011 р. нижня палата Конгресу США схвалила законопроект про військові витрати, де планувалося виділити Пентагону 690 млрд дол.

Раніше, екс-глава Пентагону Роберт Гейтс, заявляв, що Міноборони США планує скоротити військовий бюджет на 78 млрд дол, а також провести часткову реструктуризацію відомства. Як повідомив Гейтс, у відомстві будуть скасовані більше 100 генеральських посад і ще понад 200 цивільних позицій в системі відомства.

Передбачалося, що скорочення витрат оборонного відомства відбуватиметься в кілька етапів протягом п'яти років. При цьому в найближчі роки військовий бюджет США продовжить зростати. У 2012 р. він запланований на рівні в 553 млрд дол (фінансування зарубіжних військових операцій формується окремо), що на 3% більше від нинішніх показників. Проте надалі це зростання сповільниться, і в 2015-2016 рр. обсяг бюджету Міноборони США залишатиметься практично незмінним.

Нагадаємо, військовий бюджет США в 2011 р. був затверджений на рівні 725 млрд дол.

Нагадаємо, військовий бюджет США на 2010 р. був затверджений у розмірі 636 млрд дол. Майже п'ята частина цієї суми була схвалена на війни в Іраку і Афганістані.