ua en ru

США розкритикували Росію за постачання протикорабельних ракет в Сирію

Автор: RBC.UA
Пентагон розкритикував постачання російських протикорабельних ракет "Яхонт" в Сирію. Рішення Москви про постачання ракет було названо "надзвичайно несвоєчасним і помилковим", передає телеканал Al Arabiya.

Пентагон розкритикував постачання російських протикорабельних ракет "Яхонт" в Сирію. Рішення Москви про постачання ракет було названо "надзвичайно несвоєчасним і помилковим", передає телеканал Al Arabiya.

Позицію міністерства оборони США озвучив Глава об'єднаного комітету начальників штабів Мартін Демпсі (на фото). "Це дуже невчасне рішення, яке зміцнить режим і продовжить страждання сирійського народу", - сказав Демпсі.

Раніше Державний департамент заявив, що Вашингтону невідомо про постачання російських протикорабельних ракет в Сирію. При цьому, як зазначили у зовнішньополітичному відомстві США, Білий Дім виступає проти будь-якої допомоги офіційного Дамаску.

Читайте також: Генасамблея ООН схвалила спірну резолюцію по Сирії

За неофіційними даними, постачання "Яхонта" в Сирію сталися в квітні 2012 р. Американські ЗМІ писали, що в Сирії були відправлені ракети з удосконаленою системою наведення. Вони, на думку американських експертів, дозволять Дамаску ефективніше протистояти ВМС західних країн у випадку, якщо, наприклад, вони спробують встановити морське ембарго.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Росія не постачає Дамаску заборонену техніку і не приховує інформацію про партії, які відправляються в Сирію в рамках підписаних контрактів. Лавров заявив, що Росія не планує укладати нові контракти на постачання зброї Сирії, а виконує лише старі домовленості, які стосуються засобів ППО.

Зазначимо, що громадянська війна в Сирії між силами Асада та опозицією триває з березня 2011 р. За цей час число жертв конфлікту перевищила 80 тис. осіб, половина з них - мирне населення.

Читайте також: США продовжать посилювати тиск на Президента Сирії

За даними правозахисної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини", число загиблих в ході сирійського конфлікту може перевищувати 120 тис. осіб.

Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", фінансовані з-за кордону.