ua en ru

США визнали Україну найбільшим порушником інтелектуальних прав (відео)

Автор: RBC.UA
США визнали Україну злісним порушником прав інтелектуальної власності. Про це свідчить опублікована 1 травня 2013 р. доповідь Управління торгових представників США.

США визнали Україну злісним порушником прав інтелектуальної власності. Про це свідчить опублікована 1 травня 2013 р. доповідь Управління торгових представників США, очолюваного Деметрісом Марантісом (на фото).

У цьому документі Україна названа "пріоритетною іноземною державою під спостереженням за порушення прав інтелектуальної власності". Примітно, що країна стала першою державою, що потрапила в цю категорію за останніх 11 років.

У Вашингтоні вважають, що в Україні склалася "обурлива ситуація із захистом прав правовласників". Київ, наголошується в дослідженні, не справляється з виконанням узятих на себе в 2010 р. в рамках договору з Вашингтоном зобов'язань по боротьбі з "піратством". Теоретично, якщо уряд Президента Віктора Януковича не змінить свою політику, Україні можуть загрожувати санкції з боку Сполучених Штатів.

При цьому віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко заявив, що надання Україні статусу найбільшого порушника прав інтелектуальної власності не відображає реального стану справ у цій сфері." Такий статус не відображає реального стану справ у цій сфері і не враховує зусилля української влади, направлені на вдосконалення законодавчої бази і правової практики в питаннях інтелектуальної власності", - заявив Грищенко. Також він відзначив, що тільки з початку цього року в питаннях захисту прав інтелектуальної власності були досягнуті результати.

Читайте також: Україна в рейтингу свободи преси ледве утрималася в категорії частково вільних країн

Окремої згадки в доповіді удостоївся і Китай. США закликали КНР зробити серйозні кроки для запобігання кібершпіонажу відносно американських компаній. Сам кібершпіонаж названий "однією з найактуальніших проблем".

Серед "держав під особливим спостереженням", де права інтелектуальної власності порушуються регулярно, опинилися: Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, Таїланд, Венесуела і Росія.

Читайте також: В Україні закритий один з найбільших онлайн-кінотеатрів

У групу більш "благонадійних" країн з "держав під спостереженням" потрапили, серед інших, Бразилія, Єгипет, Фінляндія, Мексика, Румунія, Італія, Ізраїль, Туреччина. Зате виключена з нього Канада, в якій ситуація, на думку американських експертів, покращала.
Доповідь про стан захисту прав у сфері інтелектуальної власності випускається владою США щорічно.

Вчора був опублікований ще один впливовий рейтинг - рейтинг свободи преси американської організації Freedom House. Україна за рівнем свободи преси розділила 131-134-е місця із Замбією і Південним Суданом серед 197 досліджених країн і територій і ледве утрималася в категорії "частково вільних".

Читайте також: Грищенко доручив надати пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази у сфері боротьби з "піратством"

Ці три держави стали останніми в цій категорії з рейтингом в 60 балів, далі йдуть "не вільні" країни. У торішньому рейтингу Україні ділила 130-131 місця з Південним Суданом.