ua en ru

США припинили постачання продовольства до Північної Кореї

Автор: RBC.UA
Сполучені Штати заявили про припинення поставок продовольчої допомоги до Північної Кореї - у зв'язку з наміром Пхеньяна провести в квітні запуск балістичної ракети. Заступник глави Пентагону Пітер Лавой, виступаючи перед членами Конгресу, зазначив, що рішення Північної Кореї провести оголошений запуск порушує угоду про мораторій на подібні запуски

Сполучені Штати заявили про припинення поставок продовольчої допомоги до Північної Кореї - у зв'язку з наміром Пхеньяна провести в квітні запуск балістичної ракети. Заступник глави Пентагону Пітер Лавой, виступаючи перед членами Конгресу, зазначив, що рішення Північної Кореї провести оголошений запуск порушує угоду про мораторій на подібні запуски, повідомляє Бі-бі-сі.

У своєму виступ перед законодавцями Лавою зазначив, що США розглядають підготовку до запуску як порушення досягнутих місяцем раніше домовленостей - зокрема, надання гуманітарної допомоги в обмін на відмову від розробки ядерної зброї і ракетного озброєння, а також допуск в країну спостерігачів ООН. США обіцяли відправити у КНДР 240 тис. т продовольчих товарів.

За даними японських ЗМІ, сьогодні, 29 березня 2012 р., стало відомо про початок заправки паливом ракети з штучним супутником на борту. Джерела стверджують, що запуск може відбутися раніше, 12 квітня.

Раніше Японія заявила, що має намір збити ракету з супутником КНДР, якщо вона буде пролітати над її територією.

Також в міністерстві оборони Південної Кореї 26 березня повідомили, що Сеул готовий збити ракету з супутником КНДР, якщо вона пролетить над територією республіки.

Північна Корея має намір відзначити 100-річний ювілей свого великого вождя Кім Ір Сена запуском космічного супутника. Очікується, що ракета стартує 15 квітня 2012 р., в день народження "вічного Президента". На думку західних дипломатів, за запуском орбітальних апаратів можуть ховатися випробування балістичної ракети дальнього радіуса дії.

Влада КНДР заявила, що готова запросити на запуск супутника міжнародних спостерігачів. Однак проти запуску виступили не тільки США і Японія, але і Євросоюз. У відповідь керівництво Північної Кореї заявило, що підозри у випробуваннях балістичної ракети є спробою відкинути право країни на мирне освоєння космосу.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.