ua en ru

США попереджають Пхеньян: Обама відвідав демілітаризовану зону

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама 25 березня 2012 р. відвідав демілітаризовану зону між Південною та Північною Кореєю, де здійснив візит на наглядовий пост південнокорейських військ за 100 метрів від знаменитої 38-ої паралелі в селищі Пханмунджом.

Президент США Барак Обама 25 березня 2012 р. відвідав демілітаризовану зону між Південною та Північною Кореєю, де здійснив візит на наглядовий пост південнокорейських військ за 100 метрів від знаменитої 38-ої паралелі в селищі Пханмунджом.

Глава американської держави спочатку виголосив невелику промову в американському військовому таборі, а потім з бінокля поспостерігав за пересуванням північнокорейських солдатів, перебуваючи при цьому за броньованим склом, передає Associated Press. Раніше повідомлялось, що Обама прибув до Сеула на саміт з ядерної безпеки.

Візит Президента США в демілітаризовану зону розглядається аналітиками як застереження Північної Кореї, агресивно налаштованої до сусідньої південної держави. Обама вибрав неділю в якості дати візиту дуже доречно: сьогодні в КНДР пройшли заходи з нагоди 100-денної жалоби, оголошеної після кончини "великого наступника" КНДР Кім Чен Іра. Сьогодні син покійного вождя Кім Чен Ин відвідав Кімсусанський палац Сонця, де покояться тіла Кім Чен Іра і його батька Кім Ір Сена.

У неділю державні прапори в КНДР були приспущені, однак це не завадило військовим почати підготовку до запуску ракети "Инха-3". Сьогодні японські ЗМІ повідомили, що компоненти балістичної ракети дальнього радіусу дії були підвезено на стартовий майданчик на північному заході КНДР, про що свідчать дані космічного моніторингу. Раніше повідомлялося, що запуск ракети носія буде приурочений до 100-річчя з дня народження Кім Чен Іра.

Росія, США, Франція та інші країни засудили плани Пхеньяну, а Японія і зовсім заявила, що має намір збити ракету в тому випадку, якщо вона почне падати на територію Країни висхідного сонця. У Токіо побоюються, що насправді запуск ракети є випробуванням зброї з ядерним боєзарядом. Відстежувати запуск північнокорейської ракети будуть три японські військові кораблі.

Пхеньян наполягає, що його космічна програма носить виключно мирний характер. Запуск супутника 19 квітня 2012 р. є частиною заходів з відзначення столітнього ювілею першого вождя комуністичної Північної Кореї Кім Ір Сена.

США (союзник Південної Кореї) у зв'язку з цим підкреслили, що запуск ракети є порушенням угоди, за якою Північна Корея отримувала продовольство зі США в обмін на заморожування випробувань ракет і ядерної зброї.

Нагадаємо, що 25 березня 2012 р. в Сеулі відкривається саміт з ядерної безпеки. Незважаючи на те, що Північна Корея не буде брати в ньому участі, північнокорейська ядерна проблема буде активно обговорюватися учасниками зустрічі.

Раніше КНДР погодилася виконати мораторій на запуски балістичних ракет дальньої дії і ядерні випробування. Також Північна Корея припиняє збагачення урану на ядерному комплексі в Йонбені. В обмін на північнокорейський ядерний мораторій, США готові надати КНДР продовольчу допомогу в еквіваленті 240 тис. т. Також влада КНДР запросила інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) відвідати свою країну. Однак на початку березня в Пхеньяні заявили про запуск супутника на честь ювілею "великого вождя" Кім Ір Сена.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.

У грудні 2011 р. помер лідер КНДР Кім Чен Ір, правонаступником якого став його син Кім Чен Ин. Аналітики відзначали, що після цього стала можливою зміна політики Північної Кореї, яка традиційно була конфронтаційною по відношенню до Заходу.

США попереджають Пхеньян: Обама відвідав демілітаризовану зону