ua en ru

США запропонували Росії скоротити половину ядерних боєзарядів (відео)

Автор: RBC.UA
Офіційний Вашингтон має намір запропонувати Росії домовитися про скорочення наполовину ядерних боєзарядів. Саме з такою ідеєю до Москви у вівторок, 12 лютого, приїде заступник державного секретаря США Роуз Гетемюллер. У списку потенційних цілей для стратегічних сил США залишаються об'єкти в Росії, Китаї, Північній Кореї та Ірані.

Офіційний Вашингтон має намір запропонувати Росії домовитися про скорочення наполовину ядерних боєзарядів. Саме з такою ідеєю до Москви у вівторок, 12 лютого, приїде заступник державного секретаря США Роуз Гетемюллер (на фото), повідомляє видання "Комерсант".

Читайте також: У Пентагоні засумнівалися в ефективності системи ПРО у Європі (відео)

Основою для нової пропозиції стала доповідь, у складанні якої брали участь Держдеп, Пентагон, Рада національної безпеки, Об'єднаний комітет начальників штабів, розвідслужби і стратегічне командування США. У ній ідеться, зокрема, про зменшення числа потенційних супротивників США. Виключені зі списку Ірак і Сирія, де громадянська війна значно послабила позиції Президента Башара Асада.

У списку потенційних цілей для стратегічних сил США залишаються об'єкти в Росії, Китаї, Північній Кореї та Ірані. Згідно з донедавна чинною доктриною, головна мета першої атаки - знищення керівництва країни і завдання "непоправного збитку" збройним силам.

На думку експертів, від цього завдання можна відмовитися, перенаціливши ракети на ключові економічні і військові об'єкти. Кількість подібних цілей постійно скорочується. За оцінкою Федерації американських вчених (FAS), десять років тому американські ракети "тримали під прицілом" 660 ракетних шахт на території РФ. Зараз потенційних мішеней стало вдвічі менше, а незабаром їх число може ще більше скоротитися. За прогнозами аналітиків, найближчими роками кількість російських балістичних ракет, що стоять на бойовому чергуванні, навряд чи перевищить 230.

Читайте також: У Туреччині розпочалося розміщення комплексів ПРО Patriot на кордоні із Сирією

У Вашингтоні вважають, що в цих умовах для забезпечення ядерного стримування достатньо арсеналу 1-1,1 тис. боєголовок. Однак договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО), що нещодавно набув чинності, дозволяє Росії і США зберегти у своїх арсеналах куди більш значні запаси ядерної зброї. Згідно з цим документом, до 2018 р. кожна з країн повинна залишити на бойовому чергуванні не більш ніж 1550 боєголовок. При цьому система підрахунку передбачає, що один стратегічний бомбардувальник може нести лише один боєзаряд, хоча в реальності кількість ядерних ракет на борту може доходити до 20. Таку кількість у Пентагоні вважають надмірним.

Як стверджують джерела газети в Білому домі, пропозиція була зустрінута "вельми прохолодно". "У Росії побоюються, що такий крок викличе обурення військових і представників ВПК, яким пообіцяли гроші на створення важкої балістичної ракети SS-27", - пояснило джерело видання.

Читайте також: Система ПРО не становить загрози для Росії, - НАТО

Нагадаємо, наприкінці серпня минулого року Китай успішно випробував новітню міжконтинентальну балістичну ракету "Дунфен-41" (DF-41), здатну досягти будь-якої точки на території США. Офіційно про випробування не повідомлялося. Ракета, що несе 10 окремих боєголовок, була запущена з полігону "Учжай", пристрій досяг мети в пустелі на заході країни. Китайська влада ніяк не прокоментувала випробування ракети.

DF-41 здатна вражати цілі у США, її дальність становить 10-14 тис. км, стверджують експерти. Розробка ракети почалася у 1990-і рр., проте перше зображення пристрою було опубліковано тільки у 2007 р. За оцінками фахівців, КНР має у своєму розпорядженні 70 міжконтинентальних балістичних ракет і 410 ядерних боєголовок.

Читайте також: США можуть скоротити ядерний арсенал на 80%

При цьому в жовтні 2012 р. стало відомо, що в розпорядженні військ КНДР є ракети, здатні досягти континентальної території США. Про це повідомляв представник Національного оборонного комітету КНДР, слова якого поширило Центральне телеграфне агентство Кореї.

За словами чиновника, ім'я якого в офіційному повідомленні не називалося, КНДР готова адекватно відповісти на будь-який напад - ракетою на ракету, ядерною боєголовкою на ядерну боєголовку. Крім цього, в заяві йшлося, що корейські ракети тепер можуть завдати удару по Японії і Гуаму.

Як повідомлялося, наприкінці грудня Південна Корея знайшла докази того, що КНДР випробувала балістичну ракету. Експерти вивчили фрагмент ракети, який потрапив до них, і виявили, що усередині об'єкта був окислювач особливої ​​азотної кислоти. Цю речовину при розробці ракет використовували в Радянському Союзі. Як стало відомо за результатами випробування, ракета потенційно може доставляти боєголовки вагою до 600 кілограмів на відстань в 10 тисяч кілометрів.