США: Пекін штучно створює невигідні умови американським імпортерам
Пекін штучно створює невигідні умови американським компаніям, які постачають в КНР з США сталь, яка використовується в електроенергетиці, а також компаніям, що надають послуги на ринку електронних платежів. Таку заяву зробив представник США на переговорах у СОТ Рон Кірк, передає РБК з посиланням на телеканал France24.
"Ми впевнені, що Китай порушує торговельні угоди з США та іншими партнерами по СОТ", - сказав Р.Кірк. Він також зазначив, що Вашингтон запросив СОТ про спільні консультації з даного питання.
Зважаючи на ситуацію, США звернулися до Світової організації торгівлі (СОТ) з проханням надати допомогу у врегулюванні торгової суперечки з Китаєм. Тепер протягом 60 днів КНР і США повинні прийти до угоди в питаннях постачання сталі і діяльності американських компаній на китайському ринку електронних платежів. В іншому випадку конфліктуючі сторони отримають право попросити СОТ сформувати спеціальні комісії для розгляду справ.
Нагадаємо, 6 вересня ц.р. відбулася зустріч голови Національної економічної ради США Ларрі Саммерса і представників КНР, на якій китайська сторона пообіцяла вжити заходів для збільшення обсягу імпорту сировини та високотехнологічного обладнання, а також знизити мита для імпортерів.
Як відзначали експерти, ці заяви стали відповіддю на критику з боку США щодо слабкого юаня, який дає китайським експортерам невиправдану цінову перевагу, а також, що профіцит торгового балансу КНР обумовлений пріоритетом експорту над імпортом. Тим не менше, ніяких конкретних кроків керівництвом Китаю запропоновано не було.
Відзначимо, профіцит торгового балансу Китаю росте з кожним місяцем. Так, в липні 2010 р. цей показник досяг 28,7 млрд дол. - максимальної позначки за 18 місяців. При цьому обсяг експорту з КНР збільшився на 38% у річному вирахуванні і склав 145,5 млрд дол. Крім того, за підсумками липня виріс обсяг товарів, експортованих в США і Євросоюз. У той же час зненацька скоротився обсяг імпорту. Так, якщо у червні цей показник виріс на 34,1% у річному вирахуванні, то в липні зростання імпорту склало 22,7%.