ua en ru

США оприлюднили список найнебезпечніших в'язнів Гуантанамо

Автор: RBC.UA
Білий дім оприлюднив список із 46 найбільш небезпечних в'язнів спецв'язниці в Гуантанамо, передає ВВС. До нього потрапили імена ув'язнених, які вважаються занадто небезпечними, щоб їх звільнити, але в той же час суд над ними неможливий через нестачу доказів.

Білий дім оприлюднив список із 46 найбільш небезпечних в'язнів спецв'язниці в Гуантанамо, передає ВВС. До нього потрапили імена ув'язнених, які вважаються занадто небезпечними, щоб їх звільнити, але в той же час суд над ними неможливий через нестачу доказів.

Читайте також: Більше половини ув'язнених у Гуантанамо беруть участь у голодуванні

Спочатку список складався із 48 терористів, проте двоє в'язнів нещодавно померли. Велика частина ув'язнених, що ходять до переліку, є громадянами Ємену та Афганістану.

Нагадаємо, в ході своїх перших президентських перегонів Барак Обама пообіцяв закрити сумнозвісну в'язницю. Передвиборчу обіцянка він виконав у січні 2009 р., ледве вступивши на посаду. Однак на базі в Гуантанамо, як і раніше, утримуються 166 ув'язнених.

У травні Обама під час виступу в Білому домі заявив, що в'язниця в Гуантанамо суперечить цінностям США і завдає країні збитків.

"Я все так само впевнений, що ми зобов'язані закрити "Гуантанамо". Я думаю, що для нас вкрай важливо зрозуміти - для забезпечення безпеки США необов'язково утримувати цей заклад. Його утримання вимагає великих коштів, а його наявність неефективна і шкодить нашому статусу на міжнародній арені. В'язниця "Гуантанамо" повинна бути закрита", - наголошував Президент.

Читайте також: В американській в'язниці в Гуантанамо слідом за голодуванням спалахнув бунт

Наприкінці травня Обама зняв мораторій на переведення ув'язнених з Гуантанамо до в'язниць третіх країн. Першою державою, куди дозволено етапувати засуджених, став Ємен.

Із 2002 р. по 2006 р. через спецв'язницю пройшли понад 750 іноземних громадян, захоплених в Афганістані та Іраку. Серед в'язнів в'язниці є і громадянин Росії Равіль Мінгазов, який на початку квітня 2013 р. відмовився зустрічатися із представниками російської влади.

Більшість в'язнів утримуються без пред'явлення офіційних звинувачень.

В'язниця "Гуантанамо" була створена попередником Обами Джорджем Бушем-молодшим для утримання підозрюваних у причетності до терактів 11 вересня 2001 р. Вона стала всесвітньо відомою через принципову відсутність правового поля для ув'язнених, важкі умови утримання та застосування тортур для отримання необхідних спецслужбам відомостей.

Читайте також: Вашингтон може призначити спецпредставника для закриття в'язниці в Гуантанамо

В'язниця в Гуантанамо - табір для осіб, обвинувачених владою США в різних злочинах, зокрема, у тероризмі, веденні війни на боці супротивника, на безстроково орендованій США військово-морській базі в затоці Гуантанамо (Куба) у 30 км від однойменного міста. В'язниця з'явилася в січні 2002 р., коли туди було доставлено з Афганістану перших 20 осіб, обвинувачених "в участі у бойових діях на боці ісламських екстремістів" - талібів.