ua en ru

США мають намір запропонувати G - 20 нові правила регулювання валютних курсів

Автор: RBC.UA
  Міністр фінансів США Тімоті Гейтнер заявив, що закликатиме партнерів з «великої двадцятки» прийти до угоди про ефективніші правила регулювання валютних курсів. Зустріч міністрів відбудеться у кінці цього тижня в Південній Кореї, передає «Голос Америки».

Міністр фінансів США Тімоті Гейтнер заявив, що закликатиме партнерів з «великої двадцятки» прийти до угоди про ефективніші правила регулювання валютних курсів. Зустріч міністрів відбудеться у кінці цього тижня в Південній Кореї, передає «Голос Америки».

Побоювання «валютної війни», під час якої країни девальвуватимуть свої валюти, щоб отримати переваги в торгівлі, домінували в заголовках повідомлень ЗМІ напередодні зустрічі, яка пройде 22-23 жовтня в місті Кенджу. Заступники міністрів фінансів двадцяти провідних економік світу зустрічаються в цьому місті в четвер, 21 жовтня.

Т. Гейтнер не надав значення побоюванням про можливу війну валют. Проте в інтерв'ю, опублікованому в Wall Street Journal в четвер, він говорить, що Сполучені Штати «хотіли б, щоб країни дійшли низки норм щодо політики встановлення валютних курсів».

Міністр фінансів США також відзначив, що він чинитиме тиск на міністрів «двадцятки» з тим, щоб «перебалансувати» світову економіку так, щоб добробут інших країн меншою мірою залежав від експорту їх товарів до США.

Він відзначив різницю між країнами, чиї валюти «недооцінені за усіма мірками» - явно натякаючи на Китай - і тими, хто проводить інтервенцію на валютних ринках, щоб зменшити ризик інфляції.

Т. Гейтнер підкреслив, що якщо Китай і далі продовжуватиме зміцнювати свою валюту тими ж темпами, що спостерігалися упродовж останніх двох місяців, то це допоможе подолати проблему. Він додав, що Китаю буде простіше зміцнити свою валюту, якщо він знатиме, що і інші країни із зростаючою економікою будуть йти таким же шляхом. Т. Гейтнер виразив надію, що йому вдасться переконати його колег в тому, що США не ставлять метою вирішити свої економічні проблеми, девальвуючи долар.

Нагадаємо, 14 жовтня ц.р. міністр фінансів США заявляв, що, незважаючи на проведені останнім часом багатьма країнами інтервенції на валютних ринках, ризику початку світової «монетарної війни» немає.

Чекаючи нової лібералізації монетарної політики Федеральною резервною системою США, багато країн останнім часом здійснили інтервенції на валютних ринках. «Монетарна війна» в останні дні стала гарячою темою обговорення у світових ЗМІ.

Відзначимо, в G - 20 входять 19 найбільших національних економік (Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Корея, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Японія) і Європейський союз. Постійними учасниками зустрічей "двадцятки" є МВФ, Європейський центральний банк і Світовий банк.