ua en ru

США сподіваються на завершення судового переслідування Тимошенко, - Джон Керрі

Автор: RBC.UA
Державний секретар США Джон Керрі заявляє, що Вашингтон сподівається на завершення судового переслідування ряду осіб в Україні, в тому числі і екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це він заявив напередодні ввечері на початку зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою.

Державний секретар США Джон Керрі заявляє, що Вашингтон сподівається на завершення судового переслідування ряду осіб в Україні, в тому числі і екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це він заявив напередодні ввечері на початку зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою, передає радіо "Свобода".

"Я сподіваюся, що однією з тем, які ми обговоримо сьогодні, буде робота з європейським співтовариством для виконання умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію, що ми сподіваємося побачити вже незабаром. Ми також стурбовані - і, сподіваємося, українське керівництво буде працювати над виправленням цієї ситуації - деякими складними питаннями, як то судове переслідування низки осіб в Україні, у тому числі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - зазначив Керрі.

Читайте також: Звільнення Тимошенко зміцнить головування України в ОБСЄ, - Гельсінська комісія

Він також нагадав, що США "прагнуть допомогти Україні стати процвітаючою демократією". "Між нашими країнами - міцні відносини, і ми високо цінуємо нинішнє головування України в ОБСЄ", - додав Керрі.

Раніше голова Гельсінкської комісії сенатор Бенджамін Кардін заявив, що звільнення Юлії Тимошенко зміцнить головування України в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). "Я вітаю недавнє помилування Юрія Луценка і вважаю, що це є хорошим першим кроком. Сподіваюся, що ви будете виконувати свою обіцянку у проведенні судової та виборчої реформ. Ми також сподіваємося, що рішення Європейського суду про порушення прав Юлії Тимошенко і довільний її арешт стане додатковим імпульсом для її звільнення ", - сказав Кардін.

Читайте також: ПАРЄ закликає звільнити Тимошенко

Раніше представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем'єр-міністра ЮліюТімошенко після постанови Європейського суду з прав людини в її справі. Відповідну заяву опубліковано на офіційному веб-сайті організації.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 30 квітня визнав необгрунтованим і незаконним досудове утримання під вартою Юлії Тимошенко. Як йдеться у рішенні суду, цим українське держава порушила ряд статей європейської Конвенції про права людини.

При цьому ряд скарг, які подавав захист колишнього прем'єра в ході судового процесу над нею в "газовій справі", за яким вона засуджена на 7 років позбавлення волі і відбуває покарання, Страсбурзький суд взагалі в цей раз не розглядав. Було складено нове звернення Тимошенко до суду, яке ще тільки чекає первинного розгляду щодо його прийнятності.

Читайте також: Україна не буде оскаржувати рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко (відео)

Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Україна не оскаржуватиме рішення ЄСПЛ. Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нову судову справу щодо боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тімошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.