ua en ru

США можуть надати допомогу французьким військовим в операції в Малі, - джерела

Автор: RBC.UA
Пентагон розглядає можливість сприяння Франції, збройні сили якої почали операцію по боротьбі з ісламістами на території Малі.

Пентагон розглядає можливість сприяння Франції, збройні сили якої почали операцію по боротьбі з ісламістами на території Малі. Про це з посиланням на анонімне джерело в Міністерстві оборони США повідомляє агентство Reuters.

Читайте також: Франція приступила до бойових дій проти ісламістів в Малі

"В даний час йде обговорення. Розглядається спектр можливостей, у тому числі надання Франції доступу до розвідданих США по обстановці Малі та допомогу в галузі логістики", - сказало джерело.

Напередодні стало відомо, що Франція відправила свої війська на допомогу тимчасовому Президенту Малі Діонкунде Траоре. Відповідну інформацію підтвердив Президент Франції Олланд. Завдяки іноземній військовій підтримці, вдалося зупинити наступ ісламістів і відбити в них населений пункт Кона.

Читайте також: Французькі військові атакували ісламістів в Сомалі

Зранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного стану. Напередодні, за твердженням повсталих, їм вдалося встановити контроль над ключовим містом Конна в центрі країни.

Надати допомогу малійській уряду готуються і в Африканському союзі. Разом з тим, збройні сили цього об'єднання зможуть взяти участь у бойових діях не раніше вересня.

Читайте також: Африканський союз виступає за військове втручання в Малі

У листі на ім'я генерального секретаря ООН, направленому 10 січня, в.о. Президента Малі Діонкунда Траоре звернувся за підтримкою до міжнародного співтовариства і повідомив, що попросив Францію надати військову допомогу в ліквідації терористичної загрози.

Як повідомили в Міністерстві закордонних справ Російської федерації, 10 січня на базу ВПС Малі Севаре прибула невелика група французьких військових радників для оцінки ситуації в районі боїв.

Читайте також: Африканський союз відмовився визнати незалежність малійскіх повстанців

В останні дні різко загострилася ситуація в Малі, де бойовики екстремістських угруповань, що окупували північні райони країни, роблять масовані атаки на позиції урядових військ в містечку Кона недалеко від м. Мопті. Бої йдуть із застосуванням артилерії.

У зв'язку з дестабілізацією обстановки в Малі 10 січня по ініціативі Франції були скликані термінові консультації Ради Безпеки ООН. Члени РБ ООН одностайно висловили серйозну заклопотаність складається обстановкою і рішуче засудили вилазки терористичних і екстремістських груп, вказавши на необхідність повного виконання резолюцій РБ ООН по Малі, зокрема, резолюції 2085.

Відзначимо, напередодні Рада безпеки ООН дала санкцію на введення міжнародного миротворчого контингенту в Малі.

Читайте також: На кордоні Малі і Буркіна-Фасо в результаті міжплемінного зіткнення загинули 25 людей

Нагадаємо, в липні 2012 року лідери країн Африканського союзу (АС) на саміті в Аддіс-Абебі, висловилися на підтримку міжнародної військової операції проти пов'язаних з "Аль-Каїдою" ісламістів, що контролюють північ Малі.

Як заявив тоді Президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара, північ Малі стала "притулком для терористичних угруповань". Цю думку підтримали інші глави держав. Крім того, африканські лідери погодилися і в тому, що технічно відстала армія Малі не зможе сама відновити територіальну цілісність країни, без іноземного військового втручання проблему не вирішити.

В свою чергу, міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан пообіцяв африканським миротворцям "підтримку Парижа і Європи".

Влада Малі втратила контроль над північними районами в березні. Урядові війська були розгромлені об'єднаними силами сепаратистів-туарегів і ісламістів. Драматичні події в Малі стали одним із наслідків громадянської війни в Лівії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Малі повстанське угрупування "Національний рух за звільнення Азавада", яке очолюють туареги, заявило, що відмовляється від ідеї сепаратизму для того, щоб сприяти врегулюванню кризи.

У березні 2012 р. в Малі - державі на заході Африки, колишній французькій колонії - відбувся військовий переворот, який очолив капітан Амаду Саного. Політичною плутаниною в Бамако (столиця Малі, розташована на півдні республіки) скористалися угрупування туарегів, що захопили владу на значній пустельній території півночі Малі, сумірної з великими державами Європи. Підтримку племінним аборигенам надали ісламісти з угрупування "Ансар Дін" (араб. "Перемоги віри"), які переслідують власні інтереси в регіоні.