ua en ru

США і Польща обговорять співпрацю НАТО з Україною

Автор: RBC.UA
Співробітництво НАТО з Україною та реалізація нової політики Європейського союзу «Східне партнерство» стане однією з тем переговорів Польщі та США сьогодні у Варшаві.

Співробітництво НАТО з Україною та реалізація нової політики Європейського союзу «Східне партнерство» стане однією з тем переговорів Польщі та США сьогодні у Варшаві. Про це повідомили у прес-службі польського Міністерства закордонних справ, передає радіо «Свобода».

Згідно з повідомленням, головною темою засідання польських та американських дипломатів, яке відбудуться в рамках польсько-американського стратегічного діалогу, буде підготовка до саміту НАТО в листопаді та пріоритети Польщі під час головування в раді Євросоюзу в 2011 р.

Сторони також обговорять нову стратегічну концепцію НАТО, ситуацію в Афганістані, співпрацю з Росією та Білоруссю, а також польсько-американське співробітництво в сфері енергетики.

Відзначимо, раніше Президент України Віктор Янукович назвав відносини України і НАТО "комфортними для обох сторін". "Відносини з НАТО зараз вже вимальовувалися, вони є комфортними для України і для НАТО. В усякому разі, вони відкриті і чесні", - сказав В.Янукович. За його словами, Україна дотримується активної позиції в перебудові прагматичних відносин з Альянсом, беручи участь в миротворчих місіях і боротьбі з тероризмом.

Також раніше помічник генерального секретаря Альянсу з питань безпеки Роберт Сіммонс заявив, що Україна і НАТО планують поглибити співпрацю в області боротьби з міжнародним тероризмом, піратством і іншими викликами безпеки.

У свою чергу офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай на цьому тижні заявив, що НАТО підтримує рішення України розвивати співпрацю з Альянсом на рівні партнерських відносин. "Ми прагнемо заглиблювати нашу співпрацю з Україною. Ця країна вносить свій внесок до всіх місій і операцій альянсу, за що ми вдячні Україні. Поки це продовжуватиметься, ми надаватимемо підтримку цій країні", - сказав він.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в середині вересня ц.р. заявив, що сподівається на продовження співпраці з Україною в нинішніх рамках. Він додав, що в НАТО взяли до уваги "політичні заяви з українського боку", що Україна зараз не прагне до членства в Північноатлантичному союзі. Але, відзначив він, ці заяви також передбачають, що Україна продовжить співробітничати з НАТО в справжніх вільних рамках.

Нагадаємо, в травні ц.р. В.Янукович заявив, що зараз вступ країни до НАТО "нереальний". За словами В.Януковича, для вступу, згідно з критеріями НАТО, Україні потрібна підтримка більшої частини населення. "Сьогодні відносини з НАТО ми бачимо як партнерські", - резюмував В.Янукович. Раніше про неможливість для України вступити до НАТО заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Глава МЗС відзначив, що така ідея не підтримується більшістю жителів країни і знижує ефективність зовнішньої політики держави.

Відзначимо, обіцянка прийняти Київ до складу Альянсу була дана на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 р., і Альянс з тих пір не раз підтверджував своє рішення. НАТО пообіцяло продовжити підтримку реформ в Україні, необхідних для надання плану дій з отримання членства в НАТО.

НАТО - військово-політичний союз, який створений в 1949 р. з метою протидії загрозі нападу з боку СРСР. Головним завданням НАТО є гарантування геополітичної стабільності у світі. Основні напрями діяльності: захист цінностей демократії, свободи особи, економіки, вільного підприємництва і верховенства закону, розвиток міжнародної співпраці.