ua en ru

Термін експлуатації ядерних реакторів в Японії обмежать сорока роками

Автор: RBC.UA
В Японії хочуть обмежити термін експлуатації ядерних реакторів сорока роками. Такі урядові плани пояснюють міркуваннями безпеки. Прийняття відповідного закону зумовить проблеми з енергозабезпеченням, припускають ЗМІ. Про це повідомляє Deutsche Welle.

В Японії хочуть обмежити термін експлуатації ядерних реакторів сорока роками. Такі урядові плани пояснюють міркуваннями безпеки. Прийняття відповідного закону зумовить проблеми з енергозабезпеченням, припускають ЗМІ. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Як очікується, урядовий законопроект, що передбачає такі зміни, буде готовий упродовж найближчих місяців.

Зазначимо, три реактори на АЕС Фукусіма, пошкоджені внаслідок руйнівного землетрусу та цунамі у березні минулого року, були споруджені ще 1967 р. Інші АЕС, що використовують вже понад сорок років, - це Цуруга та Міхама у центрі Японії. Ці електростанції почали споруджувати ще у 1970 р. Багато інших з 54 реакторів у країні досягнуть цієї межі упродовж найближчих років.

Нагадємо, 4 січня французьке агентство з ядерної безпеки (ASN) оголосило про запуск багатомільярдної інвестиційної програми щодо зміцнення ядерної безпеки., передає Reuters.

Згідно зі звітом ASN, аварія на японській атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма-1", підштовхнула французькі наглядові органи до проведення перевірки 79 ядерних об'єктів в країні. Серед них - 58 реакторів під управлінням французької державної компанії-оператора EDF і заводи з виробництва ядерного палива і переробки ядерних відходів.

Франція є найбільшим споживачем європейськи атомної енергії: 75% електропостачання в країні забезпечується за рахунок розвиненої мережі АЕС.

Після аварії на «Фукусіма-1» дискусія про майбутнє ядерної енергетики розгорілася знову.

В кінці жовтня 2011 повідомлялося, що до 2025 р. закриють всі атомні електростанції в Бельгії. За даними Федерального агентства контролю за ядерною безпекою, у 2010 р. на бельгійських АЕС сталося 27 аварій, пов'язаних переважно зі збоями в роботі енергомереж. Це на чверть більше, ніж показник 2009 р.

Нагадаємо, у вересні 2011 р. німецька компанія Siemens оголосила, що йде з ринку ядерної енергетики. Глава компанії Петер Лешер заявив, що це рішення було ухвалене у зв'язку з аварією на Японській АЕС "Фукусіма-1".

На початку серпня повідомлялося, що Президент Німеччини Крістіан Вульф затвердив закон про припинення функціонування всіх АЕС країни до 2022 р.

Слідом за Німеччиною відмовитися від атомної енергетики вирішила і Швейцарія. Чотири швейцарські АЕС з п'ятьма ядерними реакторами будуть закриті до 2034 р. Серед країн, які не мають наміру відмовлятися від експлуатації АЕС - Фінляндія. У липні 2011 р. Великобританія заявила про продовження будівництва нового покоління атомних електростанцій.

Варто також зазначити, що частка атомної енергетики в світі в 2010 р. склала 5,2% від загального енергобалансу. І навіть після аварії на станції «Фукусіма-1» "мирний атом" буде продовжувати відігравати досить помітну роль в підсумковому світовому енерговиробництві, вважають експерти.