ua en ru

Спецслужби США виявили віруси, що атакують пристрої на базі Android

Автор: RBC.UA
Американські спецслужби попереджають власників гаджетів на базі Google Android: останнім часом саме ця операційна система потрапила під приціл хакерів, які роблять ставку на створення шкідливих програм (malware).

Американські спецслужби попереджають власників гаджетів на базі Google Android: останнім часом саме ця операційна система потрапила під приціл хакерів, які роблять ставку на створення шкідливих програм (malware), повідомляє "Росія 24".

Центр зі скарг в мережі інтернет (IC3), який координує роботу державних агентств, у тому числі ФБР, в мережевий сфері, випустив спеціальне повідомлення, покликане уповільнити поширення шкідливого софту. "IC3 має дані про різні шкідливі програми, що атакують операційну систему Android. Дві новітні програми такого типу носять назви Loozfon і FinFisher", - повідомляє відомство.

Читайте також: Microsoft випустила тимчасові "ліки" від вірусу, що вразив Internet Explorer

Loozfon розсилає користувачам мобільних пристроїв рекламу, в якій обіцяє стабільний заробіток, а у відповідь просить лише відправити одиного листа електронною поштою. Клік по банеру дозволяє вірусу проникнути в пристрій на базі Android і красти інформацію. FinFisher може поширюватися навіть через звичайні текстові повідомлення і здатний контролювати окремі компоненти зараженого пристрою. Він небезпечний і для користувачів інших операційних систем: iOS, BlackBerry, Symbian і Windows Mobile.

Згідно з останніми звітами саме Android останнім часом залишається улюбленою метою для творців шкідливих програм. Google знає про це і зміцнює системи захисту. Безпека інтернет-серфінгу була однією з головних завдань, яке розробники ставили перед собою, створюючи нову версію Android - Jelly Bean.

Читайте також: США почали підготовку до кібервійн

Раніше повідомлялося, що хакери створили ботнет з мобільних пристроїв, що використовують операційну систему GoogleAndroid. Факт розсилки спам-листів з пристроїв на платформі Android експертам вдалося підтвердити за цифрового підпису листів. Зламані смартфони знаходилися на території Чилі, Індонезії, Росії та ряду інших країн світу.

Зазначимо також, що за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол А США оцінили свої збитки за всі роки існування глобальної мережі в 400 млрд. дол Це в 3 рази більше щорічних витрат на освіту.