Спецслужби Пакистану запобігли теракту в парламенті

Спецслужби Пакистану запобігли теракту в будівлі парламенту країни. Про це повідомив глава пакистанського Міністерства внутрішніх справ Рехман Малік.

Спецслужби Пакистану запобігли теракту в будівлі парламенту країни. Про це повідомив глава пакистанського Міністерства внутрішніх справ Рехман Малік.

За словами міністра, як повідомляє ВВС, арештовані кілька людей, підозрюваних в організації теракту, в тому числі один урядовий чиновник.

Малік розповів, що зловмисники планували організувати вибух в середині березня під час звернення Президента Пакистану Асіфа Алі Зардарі до парламенту.

П'ять днів тому таліби виступили з погрозами на адресу парламентарів. Бойовики заявили, що будуть нападати на законодавців і членів їх сімей, якщо парламент винесе рішення про відновлення поставок НАТО через територію Пакистану - в Афганістан. Загрози талібів прозвучали перед тим, як парламент Пакистану планував почати дебати з проблеми взаємин з США. У НАТО розраховують, що влада Пакистану відкриє перекритий маршрут постачання міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF). У НАТО впевнені, що перерва в поставках негативно позначається на економіці як Пакистану, так і Афганістану.

Нагадаємо, Ісламабад перекрив один з маршрутів, по якому здійснюється постачання військ міжнародної коаліції, в якості відповіді на проведену помилково атаку авіації НАТО на солдатів двох прикордонних блокпостів армії Пакистану в м. Салала (область Байзай), розташованого в 2,5 км від афгансько-пакистанського кордону, в результаті якої загинули 24 прикордонника та 13 отримали поранення.

Цей інцидент призвів до серйозного погіршення американо-пакистанських відносин. Тертя між Ісламабадом і Вашингтоном виникли після проведення американським спецназом в травні минулого року операції на території Пакистану, в результаті якої був убитий лідер "Аль-Кайєди" Усама бен Ладен.

Як стало відомо, Вашингтон вирішив заздалегідь не повідомляти про спецоперацію пакистанській стороні, побоюючись витоку інформації. Даний інцидент став, в тому числі, причиною різкого зростання антиамериканських настроїв у Пакистані.

Раніше ЗМІ оприлюднювали дані, отримані з різноманітних джерел, в яких говориться, що влада Пакистану підтримують екстремістські рухи, а останнім часом навіть почали переговори з талібами про світ. Представники армії США і вищі чиновники неодноразово закликали Пакистан відмовитися від подвійної політики і припинити контакти з терористами.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top