ru ua

Фахівці зі США не виявили в українських сирах пальмове масло

Автор: RBC.UA
Зразки сирів деяких українських виробників проходять інспектування на вміст жирів рослинного походження за кордоном і, за попередніми перевірками фахівців з США, в українських сирах не виявлено пальмової олії. Про це повідомив перший заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Володимир Горжеєв.

Зразки сирів деяких українських виробників проходять інспектування на вміст жирів рослинного походження за кордоном і, за попередніми перевірками фахівців з США, в українських сирах не виявлено пальмової олії. Про це сьогодні, 15 березня, повідомив перший заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Володимир Горжеєв під час круглого столу "Сирна війна: аналіз та способи регулювання ситуації".

"На сьогодні вже досліджено понад 280 зразків сиру на вміст жирів рослинного походження, і поки що поки позитивних результатів у цих зразках ми не знаходимо. Окрім того, два сорти сиру - "Король Артур" та "Сметанковий" - відіслали до лабораторії штату Колорадо у США. Поки що попередньо американські фахівці також не виявили пальмову олію", - відмітив перший заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Він також додав, що на сьогодні між Україною та Росією налагоджено діалог для вирішення ситуації щодо заборони ввезення українських сирів на територію РФ. Наразі ведуться перевірки робочими групами обох країн, по закінченню яких український експорт буде відновлено. Наразі проводиться обмін документами та підготовка до перевірок російських інспекторів. Українська сторона уточнює склад інспекційних груп РФ і веде підготовку до перевірок вітчизняних підприємств.

"Наразі вже є офіційні відповіді російської сторони та домовленості про те, що 19-21 березня цього року буде проінспектовано ТОВ "Гадячсир", а 26-30 березня - ТОВ "Прометей" та АТ "Пирятинський сирзавод... На сьогодні виконана уся необхідна робота, яка вимагалася від Держветфітослужби України, і ми сподіваємося, що після інспектування представниками РФ, підприємства, продукція яких не допускається до експорту, будуть нарешті відкриті і українська продукція знову матиме доступ на російський ринок", - зазначив Горжеєв.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Росспоживчнагляд 19-30 березня проінспектує ряд сироробних підприємств України.

8 лютого ц. р. Федеральна служба РФ по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) офіційно оголосила про заборону поставок у РФ деяких видів сирів трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу (група "Молочний альянс"), "Прометея" (входить в Milkiland) і "Гадячсира" ("Альміра"). Вони не відповідають встановленим вимогам "Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію" за змістом рослинних жирів і без вказівки їх на етикетці продукту. Дана продукція знаходилася в обороті на території м. Москви, Орловської і Ростовської областей, Республіки Дагестан.