ua en ru

Створення LNG-терміналу перед Босфором дозволить постачати звідти 8-10 млрд куб.м скрапленого газу, - Президент

Автор: RBC.UA
Створення LNG-терміналу перед Босфором дозволить постачати звідти 8-10 млрд куб.м зрідженого газу. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на підсумковій прес-конференції.

Створення LNG-терміналу перед Босфором дозволить постачати звідти 8-10 млрд куб.м зрідженого газу. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на підсумковій прес-конференції.

"Ми працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб мати можливість поставляти газ іншими способами. Ми бачимо, що така можливість є - будівництво газового терміналу в басейні Середземного моря перед Босфором. Щоб не йти через Босфор. Там є труби, ми вивчили це питання. Ми працюємо над цим питанням. В результаті ми отримаємо можливість транспортувати ще 8-10 млрд куб м зрідженого газу", - заявив він.

Президент також зазначив, що вивчається можливість участі України в розробці газових покладів в Азербайджані, будівництва додаткових гілок через територію України: "Адже прокачування по напрямку Уренгой-Помари-Ужгород впала приблизно на 40 млрд куб м газу, а можемо прокачувати 120. Це означає, що на європейській частині у нас є додаткові можливості прокачувати газ. І це теж буде диверсифікація".

Читайте також: Україна і Туреччина можуть побудувати LNG-термінал на турецькому узбережжі Середземного моря, - Азаров

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров говорив, що Україна і Туреччина розглядають можливість будівництва LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. За словами Азарова, Україна також веде переговори з Туреччиною про прохід через протоки танкерів зі скрапленим газом.

Нагадаємо, 26 листопада 2012 р. на кошти уряду в Одеській обл. було розпочато будівництво LNG-терміналу потужністю 10 млрд куб. м газу в рік вартістю 969 млн євро. Термінал приймає 10 млрд куб. м зрідженого газу на рік, що становить більше ніж третину обсягів блакитного палива, яке імпортується з Росії. Проект буде реалізовувати в кілька етапів. На першому етапі буде побудована плавуча установка для зберігання та регазифікації потужністю до 5 млрд куб. м природного газу на рік, на другому - наземний термінал із двома резервуарами. На третьому - третій резервуар і додаткове обладнання, необхідне для доведення потужності термінала до 10 млрд куб. м.

Читайте також: Ставицький обіцяє побудувати LNG-термінал

Для підключення терміналу до ГТС побудують гілку газопроводу довжиною 65 км, і передбачається, що постачальниками зрідженого газу будуть Алжир, Лівія, Єгипет, Катар і Азербайджан. 735 млн євро - вартість LNG-терміналу, друга складова - морська частина, третя складова - приєднання терміналу до ГТС. Таким чином, їх вартість 735, 121 і 113 млн євро - це сукупна вартість всіх проектів, пов'язаних з LNG-терміналом.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Зріджений газ на український LNG-термінал може постачатися з Туреччини. Крім того, повідомлялося, що Україна розгляне можливість закупівлі зрідженого газу в США.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, Україна до кінця січня цього року повинна була визначитися з підрядником і термінами будівництва LNG-терміналу в Одеській області. Поки що ніякої інформації з цього приводу не надходило.

Експерти вважають, що світове виробництво зрідженого природного газу зростає швидше, ніж будь-якого іншого палива, загрожуючи позиціях традиційних постачальників нафти і газу в Європі і на Близькому Сході. Незважаючи на економічний спад, продажу СПГ у 2011 році зросли на 10%, а виробництво досягло 240,8 мільйона тонн, за даними Міжнародної групи імпортерів СПГ. У грошовому вираженні продажу СПГ склали 250-260 млрд дол - близько третини продажів газу, тоді як нафти було продано на 2,2 трлн дол.