Рада міністрів ЄС затвердила угоду про спрощення візового режиму з Україною
Рада міністрів Європейського Союзу затвердила угоду про спрощений порядок видачі віз для України. Про це заявив уповноважений України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв (на фото) на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
"Буквально щойно Рада міністрів Європейського Союзу затвердила ратифікацію посиленої угоди про спрощений порядок видачі віз", - заявив Єлісєєв.
Європарламент ратифікував угоду про спрощення порядку видачі віз з Україною 18 квітня. Верховна Рада України ратифікувала його 22 березня 2013 р.
Згідно з положеннями угоди, розширюються категорії громадян України, що мають право на спрощене оформлення безкоштовних і багаторазових віз. До них, крім іншого, будуть ставитися представники організацій громадянського суспільства або молоді люди, які беруть участь у заходах, організованих неприбутковими організаціями.
Читайте також: Європарламент ратифікував спрощення візового режиму з Україною
Також вдосконалюється порядок оформлення віз для журналістів, визначаються чіткі терміни дії багаторазових віз (5 років), встановлюється можливість термінового оформлення віз (протягом 3 діб) особам, що проживають на значній відстані від місця подачі візового клопотання (за умови сплати термінового консульського збору - 70 євро), вводиться безвізовий режим поїздок для громадян України, які користуються біометричними службовими паспортами.
Нагадаємо, в липні 2012 року Україна та ЄС підписали угоду про внесення змін до двосторонньої угоди про спрощення оформлення віз для окремих категорій громадян. Документ передбачає також можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів на період до 90 днів протягом 180 днів.
Читайте також: Громадянам України в 2012 р. стали рідше відмовляти у видачі шенгенських віз
Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу нещодавно заявив, що угода України і ЄС про візи зможе набрати чинності в першій половині цього року.
Крім лібералізації візового режиму з ЄС, Україна хоче в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію з ЄС. Угода про асоціацію України та ЄС було парафовано 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішньої політичної ситуації в Україні.