Рада Безпеки ООН заморозила активи трьох північнокорейських компаній
Рада Безпеки ООН заморозила активи трьох північнокорейських держкомпаній. Нові санкції покликані покарати Пхеньян за спробу запуску супутника 13 квітня 2012, передає Associated Press.
Зазначимо, що ЄС, США, Японія та Південна Корея наполягали на введенні додаткових санкцій відносно більш ніж 40 держкомпаній, проте Китай погодився ввести санкції лише щодо трьох компаній. Мова йде про Green Pine Associated Corporation, Amroggang Development Banking Corporation і The Korea Heungjin Trading Company.
Всі перераховані вище компанії, за даними Радбезу ООН, брали участь у фінансуванні виробництва, експорту та придбання озброєнь, а також мають безпосереднє відношення до незаконних ракетними ядерним програмам.
Місія США в ООН опублікувала заяву, в якій говориться, що Green Pine відповідальна за експорт озброєнь з КНДР, компанії Amroggang Development Banking Corporation належить Tanchon Commercial Bank, який фінансує виробництво та продаж звичайних озброєнь, балістичних ракет та супутніх товарів, а The Korea Heungjin Trading Company придбала спеціальне обладнання, що використовується Пхеньяном при запускові ракет.
Північна Корея знову стала об'єктом критики з боку міжнародного співтовариства після спроби запуску супутника "Кванменсон-3" 13 квітня. В ніч з 12 на 13 квітня 2012 р. (вранці за місцевим часом) КНДР здійснила запуск ракети-носія "Инха-3" із супутником "Кванменсон-3". За офіційною інформацією, апарат призначався для організації телемовлення та збору погодних даних. Проте ряд західних країн, у тому числі США, розглядали запуск не як розвиток програми освоєння космосу, а як випробування балістичної ракети великого радіусу дії. Незабаром після запуску з'явилися повідомлення про те, що ракета із супутником розвалилася в польоті.
Через кілька днів КНДР заявила про припинення дії укладеної в лютому 2012 р. домовленість з США про заборону на ядерні дослідження.
Пізніше з'явилися повідомлення про те, що Північна Корея практично завершила приготування до нового ядерного випробування, ще буде проведене "незабаром". Воно стане третім таким випробуванням з 2006 р.
КНДР вже двічі у своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006р. І в 2009 р.), а також зазнавала балістичну ракету далекої дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори з ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того як Пхеньян випробував балістичну ракету далекої дії (офіційно країна заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку ). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного понад 1 тис. центрифуг.