ua en ru

Рада безпеки ООН не ухвалила ніяких заяв після екстреного засідання по сектору Газа

Автор: RBC.UA
Рада безпеки Організації об'єднаних націй (ООН) провів екстрене засідання з приводу ситуації, що склалася в секторі Газа після того, як удар ізраїльської авіації знищив одного з лідерів воєнізованого крила палестинського терористичного угрупування "Хамас" Ахмеда Джабарі.

Рада безпеки Організації об'єднаних націй (ООН) провів екстрене засідання з приводу ситуації, що склалася в секторі Газа після того, як удар ізраїльської авіації знищив одного з лідерів воєнізованого крила палестинського терористичного угрупування "Хамас" Ахмеда Джабарі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представництво Франції при ООН. Засідання почалося о 4:00 за київським часом.

Зустріч носила закритий характер. Слово було надано представникам в ООН від Ізраїлю та Палестини. За підсумками засідання не було прийнято ніяких рішень, відзначає Reuters з посиланням на посла Індії в ООН Сінгха Пурі. За словами посла, засідання тривало близько півтори години. Індійський дипломат висловив надію, що факт проведення екстреного засідання Радбезу ООН допоможе зупинити зростання напруженості на Близькому Сході.

Членам Ради безпеки ООН на засіданні було запропоновано ухвалити звернення, в якому би містився заклик до Ізраїлю зупинити військову операцію проти Палестинської автономії, проте текст заяви узгоджений не був.

Читайте також: Керівник бойового крила ХАМАС загинув в результаті ізраїльського авіаудару (відео)

З проханням про проведення екстреного засідання Радбезу щодо ситуації в секторі Газа в ООН раніше звертався Президент Єгипту Мухаммед Мурсі. У свою чергу генсек ООН Пан Гі Мун вже висловив прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху свою стурбованість сформованим в палестинському анклаві становищем і підкреслив, що очікує від Ізраїлю "зваженої реакції".

Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас раніше добився від Ліги арабських держав розгляду ситуації навколо сектора Газа на екстреному засіданні організації 17 листопада.

Дії Ізраїлю в секторі Газа вже засудили прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і політичне крило організації "Брати-мусульмани" - правляча в Єгипті Партія свободи і справедливості.

Читайте також: Єгипет відкликав свого посла з Ізраїлю після вбивства глави військового крила "Хамас" ізраїльськими силовиками

Водночас Президент США Барак Обама в телефонній розмові з Нетаньяху повідомив, що США підтверджують і підтримують дії Ізраїлю, спрямовані на самооборону. Пізніше американський Президент у телефонній розмові з Мурсі заявив про своє засудження ракетних ударів по Ізраїлю з боку сектора Газа.

Раніше на знак протесту проти дій Ізраїлю з Тель-Авіва був відкликаний посол Єгипту. Ізраїльському послу в Каїрі була вручена нота, в якій МЗС Єгипту висловлює рішучий протест проти агресивних дій Ізраїлю в секторі Газа.

Нагадаємо, що в рамках операції "Стовп оборони", яку Ізраїль проводив у відповідь на ракетні удари терористичного угрупування по своїй території, був ліквідований один з лідерів "Хамас" Ахмед Джабарі, якого учасники терористичної організації називали символом опору. У відповідь на цю акцію угруповання "Хамас" пообіцяла "зрадити ізраїльські міста вогню" і використовувати терористів-смертників. По ізраїльському місту Беер-Шева через кілька годин після ліквідації Джабарі було випущено принаймні 60 ракет.

Читайте також: Сектор Газа завдав по Ізраїлю у відповідь ракетного удару

Ізраїль оголосив про збір резервістів для можливої ​​наземної операції в секторі Газа. За словами прем'єр-міністра країни Нетаньяху, армія Ізраїлю в разі потреби готова до військового вторгнення в цей контрольований угрупуванням "Хамас" район.

Також Ізраїль пригрозив денонсувати тимчасові угоди з Палестиною 1990-х рр.., відомі як угоди в Осло. У 1993 р. ізраїльські та палестинські представники на переговорах в Осло домовилися розпочати процес мирного врегулювання на принципах визнання права Ізраїлю на існування в світі і безпеки, відмови від тероризму та інших форм насильства і визнання Організації визволення Палестини (ОВП) представником палестинського народу на переговорах про мир. У вересні 1993 р. у Вашингтоні Ізраїль і ОВП підписали спільну Декларацію про принципи і основні параметри проміжної угоди про палестинське самоврядування.

ХАМАС ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. ХАМАС визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило ХАМАС.