Радбез ООН має намір повернути Іраку міжнародний статус

Рада безпеки ООН планує вжити заходів з відновлення міжнародного статусу Іраку на сьогоднішньому засіданні. Заходи включають скасування санкцій, що забороняють ведення цивільної ядерної програми.

Рада безпеки ООН планує вжити заходів з відновлення міжнародного статусу Іраку на сьогоднішньому засіданні. Заходи включають скасування санкцій, що забороняють ведення цивільної ядерної програми, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Таким чином, міжнародний статус країни стане таким же, як до вторгнення Іраку в Кувейт у 1990 р.

Американська влада підтримує ці наміри, про що написала представник США в ООН Сьюзан Райс в листі генеральному секретареві організації Пан Гі Муну. За її словами, мета засідання - "визнати і підтримати прогрес Іраку, а також знайти способи для подальшої підтримки іракського уряду та народу з боку ООН".

С.Райс також додала, що Радбез ООН визнає "значні зміни, які зазнав Ірак" з моменту прийняття першої з більш ніж 70 резолюцій статті 7 (дії відносно загрози миру, порушень миру й актів агресії) Статуту ООН після подій 1990 р.

Крім того, за словами С.Райс, до червня 2011 р. Радбез ООН збирається припинити міжнародне управління Фондом розвитку Іраку, заснованого в 2003 р. для безпосереднього розподілу зібраних на відновлення Іраку фінансових коштів на різні проекти. Проте вона також зазначила, що 5% виручки від продажу нафти і газу піде в основному на оплату репарацій Кувейту в розмірі 24 млрд дол за вторгнення Іраку, після якого дипломатичні відносини між країнами були розірвані на 13 років.

На засіданні Радбезу ООН також буде присутній міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі. Відносно Іраку все ще діють деякі обмеження, незважаючи на зняття накладених раніше санкцій у 2003 р. і 2004 р. Вони стосуються в основному виробництва та імпорту зброї.

Нагадаємо, 30 червня 2007 р. Рада безпеки ООН прийняла резолюцію про припинення дії мандата комісії ООН зі спостереження, контролю і інспекцій (UNMOVIC), на яку було покладено завдання пошуку в Іраку хімічної і біологічної зброї і ракет дальнього радіусу дії. Комісія була створена в 1999 р. Її інспектори залишили Ірак незадовго до початку вторгнення в цю країну сил коаліції на чолі з США в березні 2003 р. Після падіння режиму Саддама Хусейна інспектори не повернулися до Іраку. У Іраку під керівництвом США це завдання було передане новому органу під назвою Група із дослідження Іраку, а UNMOVIC в основному спостерігала за передбачуваними військовими об'єктами із зображень з супутників.

10 серпня 2007 р. Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію про розширення сфер діяльності ООН в Іраку. Резолюція на прохання властей Іраку наділили ООН повноваженнями здійснювати підтримку в проведенні політичних переговорів між численними місцевими етнічними і релігійними угрупуваннями, а також переговори з питань безпеки на іракському кордоні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся